Preskočiť na obsah

Vyšiel trailer na mrazivý retro horor Cold Ground z Francúzska

Cold Ground vás príjemne schladí strachom.

Je leto a minimálne v našich končinách prežívame obdobie návalov horúčav. Nepochybne, každý z vás za posledné dni vyslovil želanie pre akúkoľvek formu schladenia. Vďaka hororu Cold Ground sa núka tá správna príležitosť.

Píše sa rok 1976 a v oblasti francúzsko-švajčiarskych hraníc sa dejú naozaj nevídané veci. Majitelia dobytkov sa sťažujú na znetvorené zvieratá a príčina týchto ohavných činov je jedna obrovská záhada. Do týchto studených hôr je preto vyslaný celý vedecký tím, ktorého úlohou je zaistiť vzorky a nájsť aspoň polovičné odpovede na desivé otázky. Výskum v teréne im ide ako po masle a pomerne rýchlo prídu na to, že zvieratá sú nakazené zmutovaným vírusom, ktorý ma potenciál expresného rozšírenia sa.

Keďže si odpovede pýtajú aj občania, k vedeckému tímu je vyslaná dvojica novinárov Melissa a David z French TV, v sprievode zdravotníka, britského biológa a amerického forenzného vyšetrovateľa. Ich úlohou je zdokumentovať dianie a vyspovedať výskumných vedcov. Keď však dorazia na hornaté miesto činu, po vedcoch niet ani stopy. Akoby sa prepadli pod zem. Kruté počasie sa nahnevá v pre nich nesprávny moment a doslova všetkých uväzní v mraze. Musia tak čeliť svojej neskúsenosti, telá zožierajúcej zime a niečomu veľmi desivému, čo sa ukrýva v hĺbkach hôr, za stromami a v zamrznutom snehu.

Cold Ground je atmosferický found footage retro horor od francúzskeho režiséra Fabiena Delageho (Dead Crossroads, Fury of the Demon). Vo filme si zahrali Gala Besson, Doug Rand, Phillip Schurer, Fabrice Pierre, Maura Tillay a Geoffrey Blandin. Cold Ground sa už v roku 2015 snažil získať financie pomocou IndieGogo kampane, avšak zostal ďaleko za očakávaniami. Je preto skvelé vidieť, že sa film podarilo skompletizovať.

Tento horor z produkcie Fright House Pictures a Redwood Creek Films sa chystá na festivalové turné. Na festivale Full Moon v Rumunsku si film vychutnajú už zajtra a v Paríži sa očakáva premiéra 2. septembra. V USA bude Cold Ground distribuovať Wil Eye Releasing, ale až v roku 2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: