Preskočiť na obsah

Jennifer Lawrence v mysterióznom horore od režiséra Čiernej labute

Jennifer Lawrence v mysterióznom filme Mother!

Darren Aronofsky je známy takmer každému filmovému fanúšikovi, a to hlavne snímkami Requiem za sen (Requiem for a Dream, 2000) a Čierna labuť (Black Swan, 2010). Tentokrát si pre divákov pripravil zdrvujúci mysteriózny horor s názvom Mother!

Aj samotný trailer k filmu je plný mystérie a našťastie neponúkne ani len náznak odpovedí na desiatky otázok, ktoré sa človeku v hlave vyroja. Príbeh sleduje zamilovaný pár, ktorý je na pohľad príkladným stelesnením stability, porozumenia a nikdy neumierajúcej lásky. Žijú spolu v nádhernom dome, kde ich vzhľadom na polohu nemá veľmi kto vyrušovať.

Táto prenádherná etapa pokoja sa začne pomaličky rúcať po slede záhadných udalostí. Zamilovaná žena, ktorú hrá Jennifer Lawrence, nájde na koberci krv. Jej manžel (Javier Bardem) pozve do domu úplne cudzieho staršieho pána, ktorý náhodne zaklopal na dvere. Ani nie o pár dní prišla aj jeho pani manželka a dom sa začne plniť cudzími ľudskými siluetami.

Manžel myseľ strácajúcej ženy v tom však nevidí problém, naopak, do domu pozve ešte viac cudzincov. To však nie je to najhoršie. Na pokraji bláznovstva začne trpieť paranojou a halucináciami. Má podozrenie o spiknutí s nadprirodzeným tónom a pevne verí tomu, že je pripravovanou obeťou na akýsi neznámy rituál. V taške jednej staršej ženy totiž našla fotku svojho milovaného a je pre ňu viac než jasné, že v tom beží aj on.

Naozaj sa to deje alebo žije vo vlastnej alternatívnej realite?

Vo filme si zahrali Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Michelle Pfeiffer, Domnhall Gleeson, Ed Harris a Kristen Wiig.

Horor Mother! z produkcie Protoza Pictures vyjde 15. septembra v USA a 19. októbra u nás na Slovensku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: