Preskočiť na obsah

Paralyzované dievča v sebe skrýva mlčanlivého ducha v horore I Know You’re in There

Tragédiu vystrieda paranormálny teror vo filme I Know You’re in There.

Tom Redding po samovražde svojej matky zistí, že po celý svoj život mal utajovanú sestru Chloe. Rodina o nej mlčala z toho dôvodu, že trpí záhadnou medicínskou diagnózou, kvôli ktorej sa nachádza v katatonickom stave, absolútne paralyzovaná a bez reakcií na okolité vnemy.

Tom sa rozhodne vziať Chloe na samotársky dom, ktorý patril práve ich zosnulej matke. Aj napriek jej zdravotnému stavu má ísť o kratší zbližovací výlet. I keď si to Tom nerád nahlas priznával, jednou z motivácií bola aj zvedavosť a snaha o zdokumentovanie jej diagnózy.

Ešte pred celým rozhodnutím ujať sa jej starostlivosti, si od lekárov vypočul varovanie, že staranie sa o osobu v takomto vážnom a pre bežného človeka zvláštnom zdravotnom stave, môže byť veľmi náročnou záťažou na psychiku osoby. No šťastný zo svojej „novej“ sestry a zároveň fascinovaný jej diagnózou, nevnímal všetky varovania a pustil sa do príprav ich dočasne spoločného bývania.

No len po pár dňoch strávených v opustenom dome si Tom začne všímať drobné nezrovnalosti s diagnózou Chloe. Akoby sa občas pohla, žmurkla alebo sa snažila o komunikáciu. 

Mysliac si, že ide len o jeho blúznenie, okolie domu a samotné izby ozdobí kamerami.

Tie však prezradia, že Chloe nie je mimo zmyslov. Naopak, Tom ju uvidí stáť v okne a pohybovať sa pomocou jej vozíka. Nejde však o medicínsky zázrak. Chloe nie je nevinnou sestrou po ktorej túžil. V jej tele sa nachádza niečo desivé a z iného sveta. Mlčanlivá duša, ktorá má čo povedať. Duch s tajomstvami, ktorý poodhalí tajnosti celej rodiny.

I Know You’re in There je od režiséra Roberta Lawson Gordona, pre ktorého ide o celovečerný režisérsky debut. Vo filme si zahrali Will Hurst, Grainne McDermott, Mindee de Lacey a Karin Lee.

Film vyšiel 18. augusta vďaka Terror Films na viacerých platformách (iTunes, Amazon Instant/Prime, Vudu, Google Play/You Tube, X-Box Live).

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: