Preskočiť na obsah

Hľadanie tej správnej obličky vo filme 12 Hour Shift

Kryte si svoje obličky.

V 90. rokoch vo východom Texase kolovali rôzne desivé legendy. Jedna z nich bola o nemocničnej sestre, ktorá zabila niekoľkých pacientov pomocou bielidla. A druhá, ktorá stojí za spomenutie, sa venovala záhade okolo ženy, ktorú našli vo vani bez jedinej obličky.

Práve tým sa inšpirovala Brea Grant, ktorá napísala a zrežírovala šialený film 12 Hour Shift. Píše sa totiž rok 1998 a v nemocnici v Arkansase si sestrička Mandy musí odslúžiť dvojitú šichtu. Nielenže je to samo o sebe náročné, no Mandy je dôležitou súčasťou čierneho trhu s ľudskými orgánmi.

Cynická rutina sa obráti v pekelných 12 hodín po tom, čo jej pod čiernym oblakom narodená sesternica Regina absolútne skazí donášku obličky. V nemocnici musí nájsť náhradu a ako hádate správne, obličky naozaj nerastú na stromoch. Mandy a Reginu v ich obličkovej misii nezastaví nič – teda, možno až na zločinca Jeffersona, ktorý sa zranený ocitne v nemocnici.

Vo filme si zahrali Angela Bettis, Chloe Farnworth, Nikea Gamby-Turner, Kit Williamson, Tara Perry a David Arquette.

12 Hour Shift je z produkcie HCT Media a vyjde cez Magnolia Pictures & Magnet Releasing 2. októbra na digitálnych platformách.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *