Preskočiť na obsah

Vyšiel šialený trailer na novú Očistu

Očista „poprvé!“

V horore The First Purge sa staneme svedkami prvých izolovaných testov očisty odohrávajúcich sa v Staten Island, čo je jeden z najväčších obvodov v New Yorku. Myšlienkou Nových otcov zakladateľov bolo pomocou 12 hodinového beztrestného vraždenia znížiť kriminalitu pod 1% po zvyšok roka.

Bohužiaľ, plán tohto psychologického experimentu v úvodných hodinách nejde presne podľa predstáv. Ľudia sa do vraždenia extra nehrnú a hlavne členovia marginalizovanej časti komunity veľmi dobre vedia, že sú v najväčšom nebezpečí. Spoločnými silami si vytvorili spôsob, ako sa kolektívne ochrániť a k ich príjemnému prekvapeniu, príliš veľa ľudí sa útočiť ani nesnaží.

Noví otcovia zakladatelia tento experiment vždy vnímali aj z politického uhla. Potrebujú, aby bol test úspešný a jeho vlažný začiatok každého z nich znervózňuje. Nezostáva im nič iné, než očistu zobrať do svojich rúk a zabezpečiť úspech novej očistnej tradície.

A aký je plán? Rozdeliť a panovať. Stačí málo, aby sa ľudia proti sebe obrátili. A ak je niečo, čo spoločnosť rozdeľuje najviac, je to farba pleti.

The First Purge je od režiséra Gerarda McMurraya a scenáristu Jamesa DeMonaca, ktorý napísal scenáre po ostatné tri filmy zo série. V The First Purge si zahrali Y’Lan Noel, Jessica Bell, Chyna Laine, Jermel Howard, Lex Scott Davis, Jovian Wade, Luna Lauren Velez a Marisa Tomei.

The First Purge je z produkcie Blumhouse Productions (Paranormal Activity, Insidious, Sinister, Dark Skies, The Purge, Oculus, Ouija, The Visit, Split, Get Out, Happy Death Day) a vyjde klasicky 4. júla, kedy sa v USA oslavuje Deň nezávislosti. V Česku a na Slovensku sa prvej Očisty dočkáme o deň neskôr a to 5. júla (července).

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: