Preskočiť na obsah

Vyšiel oficiálny trailer k hororu Verónica od režiséra [Rec]

Verónica sa zahrá s Ouijou pod dohľadom Paca Plazu.

Paco Plaza a Jaume Balagueró v Barcelone natočili zombie found footage horor s názvom [Rec]. [Rec] vyšiel v roku 2007 a zaznamenal komerčný aj fanúšikovský úspech. Len v box bffice film zarobil 15- násobok svojho 2 mil. rozpočtu. Nielenže osviežil zombie subžáner, ale Plaza s Balagueróm ukázali, že found footage má stále budúcnosť.

Spoločne napísali a zrežírovali aj pokračovanie [Rec] 2 z roku 2009. V roku 2012 sa však [Rec] 3: Genesis chytil len Paco Plaza, ktorého v skóre vyrovnal Jaume Balagueró s poslednou časťou [Rec] 4 : Apocalipsis (2014).

Paco Plaza a Jaume Balagueró si dali od rozsiahlych projektov menšiu pauzu. Balagueró ešte v roku 2014 zrežíroval kraťas Inquilinos, v roku 2016 napísal scenár k hororu Inside a už istú dobu pracuje na filme Muse, ktorý sa nachádza v štádiu produkcie.

P. Plaza bol na tom podobne. V roku 2014 zrežíroval krátky film Ultravioleta, v roku 2016 jednu epizódu seriálu El ministerio del tiempo a práve jeho nový projekt Verónica je náznakom návratu španielskeho majstra hororu. Teaser trailer vyšiel na konci marca tohto roku a článok o ňom nájdete tu.

Verónica je o zahrávaní sa s odídenými dušami pomocou populárnej stolovej hry Ouija. Mladé dievča Verónica sa totiž pokúsi privolať dušu zosnulého otca jej samotnej a dvoch mladších súrodencov, brata a sestry. Bohužiaľ ako to už býva, zahrávanie sa so svetom mimo pochopiteľnej reality nie je vždy dobrý nápad a nebude tomu inak ani teraz. Dva svety sa totiž stretnú a Verónice nezostane nič iné, než svojich súrodencov za každú cenu ochrániť.

Film vyvoláva spomienky na [Rec] a prvý Insidious od Jamesa Wana (2010). Scenár napísal Fernando Navarro a údajne ho inšpiroval skutočný paranormálny príbeh z policajného prostredia v Španielsku. Vo filme si zahrali Ana Torrent, Leticia Dolera, Consuelo Trujillo a Sandra Escacena.

Verónica vyjde najprv v Španielsku 25. augusta 2017. V USA by sa mohol ocitnúť ku koncu roka 2017.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky:

2 názory na “Vyšiel oficiálny trailer k hororu Verónica od režiséra [Rec]”

  1. Pingback: Temné Múzy v bizarnom traileri na horor La settima musa - Horormagória

  2. Pingback: Hororový svet inšpirácie v španielskom filme Musa - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.