Slávne Universal monštrá chcú osloviť súčasnú generáciu divákov cez projekt Dark Universe

Prichádzajú legendárne Universal monštrá, vďaka projektu Dark Universe.

Ak nás čítate dlhšie, tak viete, že milujeme Universal Monsters a zlatú éru kinematografie v ktorej dominoval horor. Už v decembri sme písali o filme Múmia s Tomom Cruisom, ktorý vyjde 9. júna tohto roku. V apríli sme priniesli správu o prerábke kultového Netvora z Čiernej lagúny a o pár dní neskôr všetkých fanúšikov potešila informácia o novej Frankensteinovej neveste, ktorú bude režírovať slávny Bill Condon. Ak vám tento článok ušiel a chcete sa dozvedieť o význame nevesty, kliknite sem.

Štúdio Universal už v roku 2014 oznámilo, že chystá reštart všetkých svojich klasických príšer s tým, že budú súčasťou jedného univerza a teda bude môcť dochádzať k stretnutiam vzájomných dejových línií. Pôvodný plán bol vytvoriť viac akčnejšie filmy, čo sa celkom rýchlym ťahom zmietlo zo stola príchodom Alexa Kurtzmana (The Mummy, 2017) a vtedy nemenný projekt sa opäť vrátil k idei hororu.

Dnes štúdio Universal oficiálne oznámilo existenciu a spustenie projektu Dark Universe v ktorom budú žiť všetky legendárne Universal monštrá. Tie sa ocitli vo filmoch ako The Hunchback of Notre Dame (1923), The Phantom of the Opera (1925), Dracula (1931), Frankenstein (1931), The Mummy (1932), The Invisible Man (1933), Bride of Frankenstein (1935), The Wolf Man (1941), It Came from Outer Space (1953), Creature from the Black Lagoon (1954) a The Leech Woman (1960). Kreatívci z Universal Studios dominovali v hororovom filme prakticky od roku 1923 až po rok 1960.

Tento projekt má predstaviť ikonické hororové postavy aj novej generácii divákov a fanúšikov hororu. Plánom je oživiť monštrá tak, aby boli prístupnejšie terajším divákom, zapadali do súčasného sveta a zároveň boli verné svojej historickej dôležitosti.

Na celý projekt bude dozerať spomínaný Alex Kurtzman, ktorý je aj režisérom prichádzajúcej Múmie, a Chris Morgan, ktorý sa nachádza v produkcii toho istého filmu. Na pomoc k oživeniu celého radu príšer im príde oskarový Christopher McQuarrie (The Mission Impossible séria, The Usual Suspects) a David Koepp (War of the Worlds, Jurassic Park).

Vo filmoch si zahrá Tom Cruise, ktorého uvidíte v Múmii, Johny Depp, ktorý si zahrá vo filme The Invisible Man, Javier Bardem sa ukáže vo Frankensteinovi, Russell Crowe na seba prevezme úlohu Dr. Henryho Jekylla (a to už v spomínanej Múmii) a Sofiu Boutellu pre fanúšikov Múmie asi ani nie je nutné predstavovať.

Toto temné univerzum bude centrálne spojené vďaka medzinárodnej spoločnosti Prodigium, ktorú vedie práve Dr. Henry Jekyll. Úlohou tejto organizácie je študovanie, vyhľadávanie, a keď potrebné, zničenie zla v podobe príšer. Avšak štúdio Universal najprv plánuje darovať každej príšere vlastný film, kým dôjde k jasnému prelínaniu dejov. Čaká nás tak dlhé obdobie plné klasických ikôn hororu.

Po filme Múmia, ktorý vyjde 9. júna, bude ďalším filmom z Dark Universe práve Frankensteinova nevesta, ktorá vyjde 14. februára v roku 2019. Netvor z Čiernej lagúny príde v roku 2019 od Willa Bealla a Jeffa Pinknera. V roku 2020 by sa mal objaviť The Invisible Man a o réžiu sa postará Ed Solomon (Podfukári 1,2 a Muži v čiernom). Konkrétnejšie detaily o nasledujúcich filmoch Van Helsing a Wolf Man ešte len prídu.

Štúdio Universal ako súčasť oznámenia vydalo krátke video oslavujúce ikonické príšery.

Zábery z videa:

Úvodná fotka je prevzatá z portálu ScreenRant

One comment

Comments are closed.