Nahnevaný duch nenechá na pokoji mladý pár vo filme Ghost House

Ghost House vás naučí nechytať sa ničoho spojeného s druhým svetom.

Niektorí ľudia jednoducho nevedia dovolenkovať a podvedome robia všetko pre to, aby čas pokoja premenili na nočnú moru. Presne to sedí na mladý a čerstvo zasnúbený pár vo filme Ghost House.

Jim a Julie sa rozhodnú stráviť krásne chvíle v Thajsku. Na tom by nebolo nič zlé, Thajsko je pre turistov rozhodne lákavá lokalita. Lenže Julie sa zamiluje do fotografovania pre Thajsko typických malých svätýň, ktoré podľa viery a legiend dávajú dušiam akýsi domov plný pokoja a bezpečia. Hovorí sa im „Domy duchov“ a dvaja mladí britskí cestovatelia Jima a Julie privedú na vidiek s prísľubom navštevy miesta, kde tieto drobné svätyne odpočívajú, keď niekomu začnú zavadzať alebo keď splnia svoj účel.

Julie si okamžite nájde jednu nádhernú svätyňu, výnimočnú tým, že sa v nej nachádza socha ženy zahalená kusom látky. Julie neváha a sošku si vezme so sebou. Tým však zobudí odpočívajúcu dušu, ktorej nositeľka umrela desivou a drastickou smrťou. Od toho momentu je Julie terorizovaná nepokojným duchom, čo ohrozuje jej život a v konečnom dôsledku aj zdravý rozum.

Situácia je však ešte desivejšia. Julii skutočne hrozí, že sa o chvíľu pripojí k duchovi do sveta zosnulých. Jim tak bude musieť urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby Julie zachránil. Ide však o kliatbu a ako všetci vedia, tá má špecifický návod k odstráneniu. Zvládne to tento nešťastný zamilovaný pár?

Režisérom snímku Ghost House je Rich Ragsdale, ktorý sa prevažne venuje krátkym filmom, no v roku 2005 už jeden horor obsahujúci kliatbu zrežíroval. Išlo o The Curse of El Charro. So scenárom mu vypomohol brat Kevin Ragsdale. Ten sa viac nakláňa k produkcii. S písaním doteraz skúseností nemal. Okrem neho písmenami prispeli Kevin O’SullivanJason Chase Tyrrell.

Ide o film z produkcie KNR Productions. Zahrali si v ňom James Landry Hebert, Scout Taylor-Compton, Mark Boone Junior, Michael S. New, Elana Krausz, Katrina Grey, Russell Geoffrey Banks Rich Lee Gray.

Ghost House vyjde 25. augusta na VOD a v amerických kinách.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: