Tretí Cloverfield neočakávane s trailerom a na Netflixe

Tretí Cloverfield sa záhadne objavil na Netflixe.

Netflix využil športový sviatok Super Bowl k prekvapujúcemu oznámeniu dostupnosti tretieho pokračovania filmovej série Cloverfield. Najnovší Cloverfield prírastok sa doteraz niesol na vlnách neznáma, vrátane samotného názvu, ktorý po istú dobu znel God Particle. Teraz však už vieme, že sa bude volať The Cloverfield Paradox.

Netflix údajne prejavil záujem o distribučné práva už v januári, no nič konkrétne sa vôbec nespomínalo. Až teraz sa ukázalo, že plánom Netflixu bolo využiť marketingový potenciál Super Bowlu, počas ktorého spoločnosť oznámila dostupnosť The Cloverfield Paradox hneď po skončení zápasu Patriotov s Eagles.

Bolo to tak poprvýkrát v histórii, kedy bol film dostupný k sledovaniu prakticky hneď po jeho avizovaní.

Ak si ešte spomínate, tak prvý Cloverfield film vyšiel v roku 2008 a niesol sa v duchu found footage subžánru a záhade ohľadom gigantického monštra ničiaceho New York.

V roku 2016 vyšlo pokračovanie 10 Cloverfield Lane, ktoré však nebolo štandardným sequelom, aký diváci očakávali. Naopak, divák bol donútený do samotného záveru hádať spojitosť s pôvodným Cloverfieldom.

The Cloverfield Paradox však už definitívne odpovie na otázky pôvodu monštra z prvej časti a vykreslí udalosti, ktoré celej katastrofe predchádzali. Dej sám o sebe je stále veľkou záhadou a jediné, čo vieme, je to, že v ňom pôjde o riskantný experiment astronautov na vesmírnej stanici, a to s cieľom vyriešiť blížiaci sa energetický problém na našej milovanej Zemi.

Film je od režiséra Juliusa Onaha a scenáristov Orena Uziela a Douga Yunga. Vo filme si zahrali David Oyelowo, Gugu Mbatha-Raw, Ziyi Zhang, Elizabeth Debicki, Daniel Brühl a Chris O’Dowd.

The Cloverfield Paradox je z produkcie spoločností Paramount Pictures a Bad Robot, ktorú založil a vedie slávny J.J. Abrams.

The Cloverfield Paradox je dostupný už v tomto momente na streamovacej platforme Netflix.

Trailer:

Zábery z traileru:

Plagát: