Pokračovanie hitu Split dostalo šialený trailer

Marvel umrel. Vitaj M. Night Shyamalan.

Fajn, nikto neumrel, v každom prípade M. Night Shyamalan, známy aj ako kráľ zvratov, na začiatku budúceho roka uzavrie svoju trilógiou Eastrail 177 resp. sériu Unbreakable. Shyamalan totiž vytvoril vlastný drobný komiksový svet s dávkou hororu. Čo iné by mohol človek očakávať od filmára zodpovedného za The Sixth Sense, Signs, The Village, Devil či The Visit? Aj filmom Unbreakable šmrncnutý Split sa dostal do nášho zoznamu najlepších hororov minulého roku.

Shyamalanovo pokračovanie filmov Split a Unbreakable nesie názov Glass a prináša všetkým známe postavy Davida Dunna (Bruce Willis), Elijaha Pricea/Mr.Glass (Samuel L. Jackson) a Kevina Wendella Crumba (James McAvoy). Okrem nich sa však vo filme objavia hororovými fanúšikmi milované herečky Anya Taylor-Joy ako Casey Cooke a Sarah Paulson ako psychiatrička Dr. Ellie Staple.

Glass odštartuje od miesta, kde skončil Split a teda David Dunn začne vďaka svojim superschopnostiam prenasledovať jednu(?) z 24 osobností Crumba známu aj ako The Beast. Psychiatrička Ellie Staple sa však špecializuje na osoby, ktoré trpia predstavami o svojich supernaturálnych vlastnostiach. Verí, že Crumb, Dunn a Elijah Price patria do učebníc ako výnimočné prípady mentálneho ochorenia, no osud a hlavne Mr. Glass majú pripravené iné vyvrcholenie roky trvajúcej akčnej drámy. Nadľudské schopnosti sú realita. Realita, ktorá je bližšie, než kedykoľvek predtým.

Oplatí sa spomenúť, že o produkciu Glass sa najvýraznejšie postarali Shyamalan a Jason Blum z vlastnej produkčnej spoločnosti Blumhouse Productions (Insidious, Sinister, The Visit, Split, Happy Death Day). Pri Blumovi však mená hororového žánru nekončia. Ďalšími dvoma producentskými menami sú totiž Marc Bienstock (Bloody Murder 2: Closing Camp, Quarantine 2: Terminal, Nurse 3D, The Remaining, See No Evil 2, The Visit, Split) a Ashwin Rajan (Devil, The Visit, Wayward Pines, Split).

Vo filme si zahrali James McAvoy, Bruce Willis, Anya Taylor-Joy, Sarah Paulson, Samuel L. Jackson a ďalší.

Glass vyjde 17.01.2019 v slovenských a českých kinách cez Falcon a Saturn.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: