The Autopsy of Jane Doe ukazuje nové úrovne teroru

André Ovredal svojim novým počinom dokazuje, že je silou s ktorou treba v horore počítať.

V roku 2010 ovládol žánrové filmové festivaly André Ovredal s filmom Trollhunter v ktorom sa mu podarilo skĺbiť hororové prvky s nórskou mytológiou, vtesnať ich do found footage filmového štýlu a zároveň tento snímok okoreniť chladným humorom. Išlo o filmový zázrak, ktorý fungoval z každej stránky a v konečnom dôsledku nebolo prekvapením, že si Trollhunter odniesol niekoľko ocenení a nominácií na ceny.

André Ovredal sa po niekoľkých rokoch vracia a to so silnejším konceptom, než kedykoľvek predtým.

Trailer a dejové zhrnutie sú úmyselne vágne a divák by po správnosti nemal vedieť nič viac než to, že dvaja súdni lekári (otec a syn) sa pustia do identifikácie neznámej obete vraždy. Nepôjde však o rutinný zákrok, nakoľko túto konkrétnu Jane Doe a jej identifikáciu sprevádzajú bizarnosti.

The Autopsy of Jane Doe je považovaný za jeden z najlepších filmov Fantastic Film festivalu a všetko nasvedčuje tomu, že Ovredal si upevnil svoju pozíciu jedného z najtalentovanejších žánrových režisérov súčastnosti. Podľa niektorých šťastných skorých recenzentov ide totiž o horor, ktorý nevsádza na lacné triky a vymyká sa tvorbe terajšieho Hollywoodu.

Kto je Jane Doe? Čo sa jej stalo a čo za temné sily ju sprevádzajú aj po smrti?

Dozviete sa už v decembri tohto roku.

https://www.youtube.com/watch?v=EcqfNmtsn80

mv5bnwfhogzkotytyzqxzs00ytnmltkxnmmtmdqxyjbjmge3yme0xkeyxkfqcgdeqxvynjm5mzczmjg-_v1_ mv5bzjk3mti3otitn2i3nc00n2iwlwjhytqtzti1zjjhotu1yzg2xkeyxkfqcgdeqxvymjg1mtu1nji-_v1_sy1000_cr007461000_al_