Beyond The Woods prinesie lesnú záhadu

Sean Breathnach sa bezhlavo vnoril do hororového žánru a svojim debutom skúša viac ulahodiť špecifickejšej časti hororového publika.

Breathnach naposledy koketoval s hororovým žánrom v roku 2010 s jeho krátkym filmom Th3 Room, inak sa vždy snažil byť žánrovo pestrý, či už išlo o drámu Sonnet 90 (2014),  triler Searching for Ten (2012) alebo mysteriózne kraťasy Prison (2013) a Spellbound (2014).

Vo svojom prvom celovečernom debute Beyond the Woods sa drží kontúr žánru s očividnými štuchancami na béčkovú „scénu“, priam produkciu SyFy. Inými slovami, Beyond the Woods nie je pre každého hororového hltača, no scenár mal zaujímavý natoľko, že sa Breathnachovi podarilo prilákať Irene Kelleher z Game of Thrones a Rossa Mac Mahona z Penny Dreadful.

O čo teda ide?

Partička kamarátov sa vydá na aktívny relax do prázdninového domu hlboko v lese. Všetko by bolo v poriadku, keby sa v ich blízkosti nezjavil závrt (alebo ak chcete, hlboká diera) a neuzavreli sa všetky cesty. Samozrejme, v Írsku ani len tie diery nie sú obyčajné a po detekcii zvláštneho sírového zápachu sa začnú diať čudné veci nie len v lese a v domčeku, ale aj v hlavách kamarátov.

Beyond the Woods si síce odbil svoju premiéru 13. októbra na domácej pôde na Cork Film festivale, avšak oficiálna premiéra pre Spojené Kráľovstvo sa bude konať 6. novembra a neskôr v mesiaci aj v USA.

beyond-the-woods1-1-1024x575