Gotický horor o Mary Shelley sľubuje nočné mory v oficiálnom traileri

Príbeh Mary Shelley v novom horore.

Zobudiť sa ako monštrum lásky.

Mary Shelley, autorka románu Frankenstein (1818) patrí medzi osoby, ktorých význam nie je nadarmo preskúmavať opakovane, hlavne ak posledný film nesúci názov jej mena z roku 2017 dopadol katastrofálne. Mary Shelley, oslavovaná spisovateľka, bola spolu so svojou tvorbou potláčaná do úzadia ešte v druhej polovici 20. storočia. Dôvodmi zjemňovania jej dôležitosti boli feminizmus, kritika patriarchátu a politicko-sociologické komentáre objavujúce sa v jej krátkej i dlhej literárnej forme.

Ďalší film, ktorý sa cez moderné kukátko pozrie na príbeh Mary Shelley a obdobia písania legendárneho „Frankensteina„, je A Nightmare Wakes od Nory Unkel. Príbeh je inšpirovaný vzťahom medzi Mary a Percym Shelleym, počas ktorého Mary pracovala na svojom románe Frankenstein; or, The Modern Prometheus (1818). Ako Mary píše, monštrá zo strán začnú ožívať a ohrozovať jej vzťah s Percym.

Film napísala a zrežírovala Nora Unkel. Zahrali si v ňom Alix Wilton Regan, Claire Glassford, Lee Garrett, Philippe Bowgen, Giullian Yao Gioiello, Shannon Spangler.

A Nightmare Wakes je z produkcie Wild Obscura Films a vyjde 4. februára 2021 na Shudder.

Trailer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *