Preskočiť na obsah

Tekvicový vrah sa pomstí v horore Pumpkins

Neprovokujte tekvice.

Máme tu október a spolu s ním aj prípravy na Halloween. To pre nás znamená nával filmov, ktorých spoločným deliteľom sú tekvice a strach z otvárania dverí. Najnovším prírastkom k sviatočným filmom je horor s jednoduchým a veľavravným názvom Pumpkins (Tekvice).

Ten vo vás prebudí realistický strach v prípade, že sa vo voľnom čase venujete ničeniu cudzieho majetku či presnejšie krádeží ovocia a zeleniny zo záhrady. Práve podobných grázlov si vzala na paškál režisérka, scenáristka a herečka Maria Lee Metheringham.

Ako už možno tušíte, príbeh filmu je o staršom pánovi, ktorý sa na svojej farme môže hrdiť nádherným a ceny vyhrávajúcim tekvicovým záhonom. Svojim tekviciam venuje všetku svoju pozornosť, starostlivosť a lásku. Niekto by možno mohol tvrdiť aj to, že to preháňa. No on na svoje hobby nedá dopustiť.

Preto keď mu nič si nevážiaci delikventi zničia milovaný záhon tekvíc, jeho srde skoná pod ťarchou smútku a hnevu. Tým sa však príbeh nekončí, práve naopak. Živá zemina dá život pomste a milované tekvice dajú svojmu „otcovi“ druhú šancu. Šancu na odplatu. S tekvicou namiesto hlavy zavraždí každého jedného zodpovedného za jeho smrť. Ako však býva smutným zvykom, obeťami finálnej pomsty sa stanú aj nevinní ľudia.

Tento film z produkcie Great Northern Productions UK mal vyjsť cez High Octane Pictures už minulý rok, no US distribúcie sa dočká tento október. Práve vďaka tomu sme sa dočkali nového traileru .

V Pumpkins si zahrali Dani Thompson, Maria Lee Metheringham, Marcella Edgecombe-Craig, Samantha Hindman, John Michael Foulger, Georgia Annable a ďalší.

Film vyjde 15.10.2019 na DVD cez High Octane Pictures.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: