Preskočiť na obsah

Príbehy z domu smútku dostali trailer

Pohrebníctvo prekvitá.

V Austine, Texas už v plnom prúde prebieha filmový festival Fantastic Fest, no až zajtra sa premiéry dočká hororová antológia The Mortuary Collection od Ryana Spindella. K tejto udalosti vyšiel oficiálny teaser, netradične publikovaný producentkou Allison Friedman. Ak milujete klasické hororové antológie ako Creepshow či Tales from the Crypt, máte sa na čo tešiť.

Film je o minulosťou ošľahanom dome smútku Raven’s End Mortuary, ktorého mysteriózny majiteľ vyvesil ceduľu o hľadaní menšej výpomoci. Na tento netradičný inzerát zareagovalo mladé dievča bez skúseností z pohrebného priemyslu. Desivo pôsobiaci majiteľ jej nadšene vysvetlil, že každá zosnulá bytosť so sebou nesie tajomstvá. Nielen o tom, ako daná osoba zomrela, ale i dôvod prečo.

V Raven’s End Mortuary sa okrem toho nachádza miestnosť zaplnená vecami spojenými so zosnulými, ktorí mali svoju poslednú rozlúčku práve na tomto mieste. Objaví ju nová výpomoc a kolekcia objektov smrti vyrozpráva svoje príbehy.

Príbehy sú štyri. V chronologickom poradí kráčajú od roku 1950 po rok 1980 cez štyri odlišné sub-žánre – monster horor, slasher, paranormálny horor a psychologický horor. Či už ide o ženu bojujúcu so záhadnou silou v kúpeľni alebo o vraždy opatrovateliek, na svoje si príde každý.

The Mortuary Collection napísal a zrežíroval Ryan Spindell. Vo filme si zahrali Clancy Brown, Caitlin Fisher, Barak Hardley, Christine Kilmer, Mike Nelson a Sarah Hay.

Antológia je z produkcie Trapdoor Pictures a premiéru zažije 21.09.2019 na Fantastic Fest-e.

Trailer:

Zábery z filmu: