Surreálne peklo a audiovizuálne šialenstvo v horore Mandy

Farebné peklo.

Viete, na ktorý trailer sme sa tešili viac než na ten pre očakávaný The Nun? Mandy! Presne tak!

Panos Cosmatos ohúril filmovú obec v roku 2010 so svojim nádherným audiovizuálnym šialenstvom po vzore D. Cronenberga s názvom Beyond the Black Rainbow. Po ôsmych rokoch sa vracia s úžasne vyzerajúcim titulom Mandy a trailer napĺňa všetky očakávania.

Dej filmu sa odohráva v roku 1983 a sleduje život drevorubača Reda Millera a jeho umelecky cítiacej priateľky Mandy. Spoločne si nažívajú v pohodlne pôsobiacej chatke ďaleko od civilizácie. Mandy trávi obrovskú väčšinu svojho času čítaním fantasy kníh. No v jeden deň sa aj jej vlastný život premení na šialený béčkový knižný trhák.

Všimne si ju totižto líder sekty, ktorý má vo svojej moci démonických motorkárov. Svoju armádu na dvoch kolesách vyšle za Mandy s jedinou úlohou – uniesť ju.

Lenže Red naozaj Mandy miluje a je odhodlaný zachrániť svoju lásku. Po zuby ozbrojený a s pripravenou motorovou pílou sa vydá na pekelne surreálne dobrodružstvo ako vytrhnuté z osemdesiatkových paperbackov.

Mandy napísal a zrežíroval Panos Cosmatos. Zahrali si v ňom Nicolas Cage, Andrea Riseborough, Linus Roache, Bill Duke, Richard Brake, Olwen Fouéré, Hayley Saywell a Ned Dennehy.

Mandy je z produkcie Spectrevision Umedia, XYZ Films a vyjde 14.09.2018 cez RLJE Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: