Preskočiť na obsah

Paranormálne fotografie a démoni v horore Aura

Temná aura.

Britský filmový producent Jonathan Sothcott sa so svojou londýnskou produkčnou spoločnosť Hereford Films inšpiroval tými najlepšími – Hammer Films a Blumhouse. Sám Jonathan si dal záväzok, že cez svoju spoločnosť by chcel každý rok potešiť hororových fanúšikov aspoň šesťkrát.

V máji sa začala produkcia filmu Pentagram a v lete sa začnú piecť horory Tormented a Demonicus. No už v novembri vyjde Aura, pre ktorú vám prinášame oficiálny trailer.

Aura je o Kirlianovej fotografii, technike, ktorú v roku 1939 náhodne objavil Semyon Kirlian. Ide o zachytávanie špecifických elektrických výbojov okolo objektov, ktoré sú položené na fotografickom papieri, skle, oceľovom kondukčnom plátku a izolátore. Zdroj vysokého napätia sa aplikuje na konkrétny objekt a vznikne zaujímavá fotografia, ktorá akoby zachytila „auru“.

Samotný Kirlian veril, že jeho metóda je revolučným spôsobom zachytávania neviditeľnej ľudskej energie. Aj preto sa táto metóda stála populárna u rôznych alternatívnych liečiteľov.

Tentokrát sa však stane centrom deja, v ktorom Mitch Walker zdedí dom po svojom strýkovi. Nasťahuje sa doň so svojou manželkou Diane, no ide o skutočne bizarný pocit domova. Mitch naň nemá dobré spomienky. Jeho sestra Karen v ňom totiž zažila hrôzostrašnú traumu. Strýko ju ako dieťa priviazal o stoličku a zanechalo to na nej negatívne dôsledky. Údajne kvôli tomu je až doteraz dobrovoľne hospitalizovaná v psychiatrickej liečebni.

Keď však Mitch nájde fotografický aparát zhotovený na tvorbu Kirlianových fotografií, začne dom, strýka i svoju sestru brať úplne odlišne. Za pomoci jasnovidky Ady sa Mitch dozvie, že nebohý strýko Nemal s Karen zlé úmysly. Práve naopak, chcel jej pomôcť.

Podľa Ady totiž Karen posadol démon djinn a doteraz ju neopustil. Navyše, démonické zlo prežíva aj v samotnom dome a podľa Ady je tu stále šanca na záchranu Karen a očistu domu. K tomu však Mitch potrebuje Karen a vidieť démona na vlastné oči.

Horor Aura zrežíroval a napísal Steve Lawson. S ideou prišiel Jonathan Sothcott z Hereford Films, ktorí film aj produkujú. Zahrali si v ňom Shane Taylor, Rula Lenska, Denise Moreno a Janine Nerissa.

Aura vyjde 08.11.2018 na DVD v UK cez 4Digital Media.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: