Strašidelné príbehy v čínskom horore Disturbed Souls on Campus

Mrazivé priestory školy.

Čínsky horor Disturbed Souls on Campus (開學悸) je koncepčne antológia pozostávajúca z dvoch hlavných segmentov „Jazva“ a „Stretnutie“. Tie sú vizuálnym znázornením strašidelných príbehov, ktoré svojej priateľke rozpráva jej frajer cez telefón. Tá sa totiž neskôr večer nachádza v študovni svojej školy a čaká práve na svoju lásku. Priateľ však mešká kvôli práci po škole a preto sa jej rozhodol spríjemniť čakanie hororovými poviedkami.

Prvý príbeh je o dievčati s jazvou na tvári, šikane, pocite viny a o tom, čo znamená čeliť svojim chybám i po smrti. Druhý segment je pre zmenu o zázračnom zrkadle, ktoré vie počas rituálu o polnoci prezradiť budúcnosť. Muž, ktorý svoju zvedavosť týmto spôsobom otestoval, však v zrkadle zbadá zvláštnu siluetu ženy. Rozhodne sa zistiť, čo svet za zrkadlom v sebe skrýva.

Po dvoch vyrozprávaných príbehoch však priateľ na druhej strane telefónu stále do študovne nedorazil. Dievčina sa v nej však už nachádza sama a začne mať veľký strach. V priestoroch školy spozoruje tmavú postavu, ktorá sleduje každý jej krok. Blúzni vystrašená z desivých príbehov alebo si naopak práve píše vlastný horor?

Horor Disturbed Souls on Campus (開學悸) zrežírovala dvojica Gao Peng a Henry Liu Ting Yeh. Scenár napísali Ding Jie-Ru a Henry Liu Ting Yeh. Vo filme si zahrali Qin Yu, Liu Ying-Ying, Zhao Yi, Ceng Qi a Tsao Yen-Hao.

Film vyšiel cez Reach Glory Media Group 9.11.2018 v Číne.

Trailer 2:

https://www.youtube.com/watch?v=JagcxQYnQTU

 

Trailer 1:

https://www.youtube.com/watch?v=W4D8xCMHGWo

Zábery z filmu:

Plagát: