Preskočiť na obsah

Démonické sily nedajú pokoj dievčine v horore Demon Eye

Čo oko nevidí.

Saddleworth v Anglicku má na zvláštnosti bohatú históriu, no miestna legenda o čarodejnici z roku 1850 je jednou z tých, ktoré sa len tak nadarmo nevyslovujú. Sally Pearson bola mladá deva, ktorá sa v jeden večer prebudila zo svojho spánku a v zvláštnom tranze vyrobila amulet v tvare oka. Nazvala ho Oko démona a tvrdila, že k nej prehovára. Vraj rašeliniská v Saddleworthe napadne hladomor a vyhladí všetok život, ak obyvatelia neotočia svoje chrbty k hriechu.

Za svoje správanie a apokalyptické predpovede bola popravená na hranici, no tu sa jej príbeh zďaleka nekončí. Dodnes sa medzi obyvateľmi traduje legenda o duchovi Sally, ako sa vznáša v plameňoch nad rašeliniskami. S touto strašidelnou rozprávkou sa oboznámila aj Sadie, ktorej za záhadných okolností zomrel otec a preto navštívila jeho domček.

Sadie dokonca našla aj Oko démona, amulet plný temných energií. Keď sa dozvedela, že tento čarodejnícky symbol dokáže splniť akékoľvek jedno želanie, ani na sekundu neváhala. Čo si však neuvedomovala je to, že svojim želaním oslobodila dvoch démonov…

Horor Demon Eye napísal a zrežíroval Ryan Simons (Seizure, 2016). Zahrali si v ňom Kate James, Ellie Goffe, Darren Day, Liam Fox a Alannah Marie.

Film je z produkcie Quickfoot Media a na ešte stále prebiehajúcom Americkom filmovom trhu ho má pod krídlami známa žánrová obchodná agentúra Devilworks. Dátum vydania preto nie je známy.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: