Preskočiť na obsah

Hororová komédia The Hoard sa pozrie na známe reality show

Paranormálni zberači.

Scenárista a spisovateľ Tony Burgess má skutočne zvláštny repertoár. Je autorom úžasne originálneho a smutne ignorovaného filmu resp. filmového spracovania Pontypool z roku 2008. Napísal scenár k štýlovému retro hororu Hellmouth (2014) a i keď sci-fi film Ejecta (2013) neoslovil mnohých kritikov, chválili aspoň Burgessov príbeh. Na druhej strane tu sú slabšie počiny ako Septic Man (2013) a The Hexecutioners (2015). Práve tieto vznikli za spolupráce s režisérom a scenáristom Jessem Thomas Cookom. Dvojica dala hlavy dohromady aj pri pripravovanej mockumentary hororovej komédii The Hoard.

The Hoard je paródiou na televíznu reality show Hoarders (Zberači) a paranormálne klenoty typu Ghost Adventures. Zoskupenie expertov (profesionálny organizátor, psychológ, dvaja lovci duchov a dvaja smetiari) sa pokúsi zreformovať dlhoročného zberača Murpha Evansa. Ten vlastní tri budovy, ktoré sú opustené a údajne obývané supernaturálnymi entitami. Evans ich využíva ako súkromné skladiská.

Keď však experti navštívia jeho pozemky, objavia hrôzostrašné veci. V hromadách neporiadku sa skrýva skutočný horor. Horor, ktorý zmení tvár reality TV naveky.

Túto kanadskú hororovú komédiu zrežírovala dvojica Jesse Thomas Cook a Matt Wiele. Scenár napísali Tony Burgess, Jesse Thomas Cook a Matt Wiele.  Vo filme si zahrali Elma Begovic, Lisa Solberg, Tony Burgess, Ry Barrett, Barry More, Marcus Ludlow a ďalší.

The Hoard je z produkcie Foresight Features a film čaká premiéra 25.11.2018 na kanadskom filmovom festivale The Blood in the Snow (BiTS).

Trailer:

Zábery z filmu:

Promo art:

Značky: