Preskočiť na obsah

Horor Unfriended: Dark Web od scenáristu The Grudge

Pozor na Bazoš.sk

Film Unfriended v roku 2014 prekvapil hororových fanúšikov a pravdepodobne aj samotné produkčné štúdio Blumhouse (Paranormal Activity, The Purge, Sinister, Get Out, Happy Death Day). Na biednom miliónovom rozpočte vyrástol projekt, ktorý zarobil viac ako 64 mil. amerických dolárov. Pokračovanie tak bolo očividnou samozrejmosťou. Unfriended však pôsobil príliš ucelene a samostatne. Paranormálny príbeh s tragickým koncom. Niet sa kam posunúť bez zázračného prekvapenia.

Predstava priameho sequelu prekážala aj režisérovi Stephenovi Suscovi. Rozhodol sa preto vytvoriť pokračovanie pracujúce s identitou prvého filmu. Koncept hororového príbehu vyrozprávaného z pohľadu počítačovej obrazovky bol už vtedy originálnym prekvapením. Susco sa napokon rozhodol zabaliť úplne nový príbeh do kabátu prvého filmu.

Unfriended: Dark Web sa, ako názov napovedá, venuje desivej tajomnosti dark webu. Relatívne mladý chalan Matias si konečne zoženie nový notebook. Hneď sa s ním pochváli svojim priateľom na skupinovom video chate. Matiasove naháňanie nového notebooku bolo zrejme častou témou rozhovorov, nakoľko sa tomuto faktu všetci úprimne potešia.

Matiasovi sa však stav svojho noťasu vôbec nepozdáva. Žeby si kúpil ukradnutý laptop?

Táto otázka však prestane byť veľmi rýchlo relevantná. Na disku notebooku sa totiž nachádzajú hrôzostrašné videá zobrazujúce uväznené ženy a mysteriózne súbory, ktorých obsah len ťažko odhadnúť. Tento objav vyvolá nervozitu u Matiasa a jeho kamarátov, no skutočný teror nastane v momente, keď sa k ich súkromnému chatu pripojí nie jeden, ale viacerí záhadní používatelia. Chcú si zahrať morbídnu hru. Ak odmietnu, čaká ich trest.

Unfriended: Dark Web zrežíroval a napísal Stephen Susco. Môžete ho poznať ako scenáristu filmov The Grudge, The Grudge 2 či Texas Chainsaw 3D. Vo filme si zahrali Rebecca Rittenhouse, Chelsea Alden, Betty Gabriel, Colin Woodell, Stephanie Nogueras, Douglas Tait, Asthon Smiley, Savira Windyani, Andrew Lees, Kiara Beltran, Connor Del Rio a ďalší.

Unfriended: Dark Web je z produkcie Blumhouse Tilt a vyjde 20. júla tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: