Preskočiť na obsah

Loď plná duchov v horore Aurora

Duchovia na palube.

Včera sme tu mali čínsky horor Disturbed Souls on Campus a dnes tu máme pre zmenu nový hororový prírastok z Filipín. Film Aurora je v oficiálnom výbere festivalu Metro Manila Film Festival a do kín sa dostane už 25.12.2018. Je od režiséra Yama Laranasa, ktorý je známym filipínskym tvorcom hororových filmov. Na svedomí má projekty ako Sigaw, The Echo, Patient X, The Road či Abomination.

Jeho nový žánrový počin je o výletnej lodi Aurora, ktorá tragicky narazí do skál nie tak ďaleko od brehu. Bohužiaľ, o preživších niet ani reči a ráta sa len s hrozivým číslom zosnulých nevinných ľudí, ktorých rodiny už nikdy neuvidia. Pátracia akcia po telách odštartovala pomerne rýchlo, nikto však nechce čakať na to, kým ich búrlivý oceán vyhodí na breh pred zraky detí.

Leana dostane nebezpečnú ponuku nájsť telá aj v útrobách lode. Za každé nájdené telo zinkasuje 830 eur, no ona je poháňaná hlavne svojou vierou a úctou k mŕtvym. Každá uväznená duša na lodi potrebuje nájsť cestu k dverám svojho večného odpočinku. Jej predstava o oslobodení mŕtvych duší je síce nebezpečne romantická, no nie všetky duchovia sú prirodzene prívetiví. A ktovie, možno sa jej podarí nájsť aj duše živé.

Horor Aurora zrežíroval Yam Laranas. So scenárom mu pomohol Gin De Mesa. Vo filme si zahrali Anne Curtis, Mercedes Cabral, Sue Prado, Marco Gumabao, Ruby Ruiz, Allan Paule, Andrea Del Rosario a iní.

Film je z produkcie Viva Films a Aliud Entertainment. Vyjde 25.12.2018 vo všetkých filipínskych kinách.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: