Preskočiť na obsah

Staňte sa priateľom sériového vraha v snímke My Friend Dahmer

My Friend Dahmer ponúka empatický pohľad na život sériového vraha.

Jeffrey Dahmer bot synom rodičov, ktorí sa mu nikdy extra nevenovali, čas trávili hádaním sa a matka sa dokonca pokúsila spáchať samovraždu. Od malička bol vnímaný ako tichý chlapec, čo si odniesol aj na strednú školu.

Už od mala ho však fascinovali mŕtvolné zvyšky zvierat a hlavne kostry. Po akceptovaní svojej sexuálnej orientácie začal mať fantázie o sexuálnom zneužívaní, konkrétne suseda, ktorý zvykol často behávať a mal v pláne udrieť ho a tráviť čas s jeho bezvedomým telom. Jeho život v neplnoletom veku prenasledoval štartujúci ťažký alkoholizmus a jeho tichosť medzi rovesníkmi sa zmenila na bizarné pútanie pozornosti, čím si zaslúžil aj vlastný fanklub.

Jeffrey Dahmer bol časovanou bombou, ktorá vybuchla v lete roku 1978. Mal len 18 rokov a spáchal vtedy svoju prvú vraždu. Do roku 1991 ich bolo celkovo 17. Nekrofília, kanibalizmus, konzervácia častí ľudských tiel boli jedny z viacerých desivých praktík Dahmera.

15. februára v roku 1992 bol odsúdený na 15 doživotí a to i napriek tomu, že mu bola diagnostikovaná hraničná porucha osobnosti, psychotická porucha a schizotypálna porucha osobnosti. V roku 1994 ho usmrtil spoluväzeň Christopher Scarver.

Film My Friend Dahmer je adaptáciou rovnomenného grafického románu od Jacka „Derf“ Backderfa, ktorý bol kamarátom Dahmera od jeho 12 rokov. Chodili na rovnaké školy Eastview Junior High a Revere High School. Derf ponúka jeho vlastný pohľad na Jeffreyho Dahmera, jeho život a fungovanie na oboch školách. V grafickom románe sa nesnažil ospravedlniť jeho činy, no ponúknuť viac ako len to, že bol monštrom.

Dahmera si zahrala Disney hviezda Ross Lynch. Okrem neho vo filme uvidíme mená ako Vincent Kartheiser, Anne Heche, Dallas Roberts, či Alex Wolff.

Režisérom filmu je Marc Meyers, známy pre svoje drámy Harvest (2010) a How He Fell In Love (2015).

My Friend Dahmer vyjde zrejme na jeseň od distribútora FilmRise Releasing.

Trailer:

Zábery z filmu:

Značky: