Preskočiť na obsah

Nový trailer k druhej sérii seriálu Stranger Things sľubuje šialenú jazdu naprieč dimenziami

Druhá séria Stranger Things sa pripomína v novom Comic-Con traileri.

Seriál Stranger Things patril medzi absolútne seriálové vrcholy minuloročnej sezóny. Získal sedemnásť ocenení a bol nominovaný v dvoch kategóriach Zlatého glóbusu a niet sa vôbec čomu čudovať. Seriál totiž dokázal prilákať všetky divácke generácie. Starší si vďaka osemdesiatkovému feelingu a viacerým odkazom na popkultúru tejto doby prišli na svoje. Mladší sa zase mimo iného dočkali skvelého výpravného sci-fi hororu so silnými postavami a tajomnom, aké na “obrazovkách” chýbalo. To všetko krásne popretkávané štýlmi pripomínajúcich legendy Spielberga, Carpentera, či Stephena Kinga.

Vďaka talentu bratov Dufferovcov zo Stranger Things z týchto elementov vznikol jeden z najúspešnejších originálnych seriálov streamovacej služby Netflix a pokračovanie v podobe druhej série bolo preto hotovou záležitosťou.

V prvej sérii bol v nebezpečenstve Will, ktorého sa snažili zachrániť jeho priatelia na čele s neznámou Eleven oplývajúcou zvláštnymi schopnosťami. Podľa Matta Duffera bude v druhej sérii v nebezpečenstve úplne celé mestečko. Dimenzia The Upside Down bude hrať prím hneď vedľa fanúšikmi milovanej Eleven.

Jedinou otázkou zostáva, čo bude skutočne ohrozovať celé mesto? V prvej sérii museli hrdinovia čeliť Demogorgonovi, ktorý získal svoje meno z obľúbenej hry detských hrdinov Dungeons and Dragons.

Je možné, že ďalším monštrom bude Thessalhydra? Túto možnosť načrtla práve posledná epizóda prvej série a doterajšie trailery to zdá sa potvrdzujú.

Najnovší Comic-Con trailer ukazuje viac z dimenzie The Upside Down, Willov náročne šialený život po návrate, Eleven v záhadných problémoch so snahou vrátiť sa „domov“ a partiu kamarátov na love duchov.

V druhej sérii uvidíme milovaných známych hercov ako sú Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Cara Buono a Matthew Modine

Druhá séria Stranger Things vyjde 27. októbra a to aj na slovenskom Netflixe. Ak ste prvú sériu nevideli, na Netflixe ju nájdete aj so slovenskými titulkami.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=vgS2L7WPIO4

Zábery z traileru: