Preskočiť na obsah

Pitchfork sľubuje novú ikonu hororu

Cenami ovenčený slasher dostal dátum svojho vydania.

Každá generácia mala svoje filmové monštrum, ktoré sa stalo ikonickým a nezabudnuteľným. V dnešnej dobe plnej rôznorodých hororových filmov na každý jeden deň sme pod paľbou toľkých nápadov a snáh o originalitu, že všetky pokusy zvyčajne splývajú do jednej neurčitej masy. Nový slasher Pitchfork sa pokúša zaradiť medzi ikonickejšie horory a či sa to režisérovi Glennovi Douglasovi Packardovi aj naozaj podarí je len hudbou neďalekej budúcnosti.

Hunter sa rodine zverí so svojim veľmi osobným tajomstvom a verí, že sa konečne bude môcť slobodne nadýchnuť. Rozhodne sa čeliť vlastným rodičom úplne poprvýkrát a to priamo na ich farme. Ako podporu si zavolá niekoľko priateľov a spojí tak príjemné s užitočným. Konzervatívni rodičia však nie sú jediným problémom. Farma začne odkrývať tajomstvo desivejšie od toho Hunterovho.

Pitchfork je zreteľnou poctou legendám slasheru a hororu samotného. Čerstvý trailer ukazuje príjemné odkazy na filmovú sériu Nightmare on Elm Street, filmy The Texas Chain Saw Massacre alebo Children of the Corn.

Film získal cenu za najlepší snímok na festivaloch Atlanta Horror Film Festival, Fright Night Film Festival a za najlepší scenár, réžiu a kinematografiu na ceremónii Los Angeles Independent Film Festival Awards.

Pitchfork je povinnosťou pre každého hororového fanúšika, ktorý má napozerané viaceré klasiky sedemdesiatych a osemdesiatych rokov. Snaží sa zmiešať humor a paródiu so surovou brutalitou a strachom.

Film vyjde 13. januára 2017 na DVD a VOD.

Nový trailer:

Snímky z filmu:

Plagát: