Preskočiť na obsah

Spravte si selfie z pekla!

Spravte si pekelnú selfie!

Selfie, selfies, alebo svojky… fajn, posledné si škrtnite, sú moderné umelecké autoportréty. Ide však aj o prostriedky, pomocou ktorých je možné rozprávať príbeh životnej cesty a znázorňovať ľudskú individualitu v hlasnom chaose civilizácie. Poznáme B/W selfies, vintage selfies, retro selfies a vďaka pokroku technológií je možné stretnúť „som mačka selfie“, „som zajac selfie“, „na hlave mám tiaru selfie“, „toto nie je moja tvár, ha! selfie“ a nahé selfies. Prosíme, nahé selfies len bez tváre. Nikto si nezaslúži dôveru v etickú manipuláciu so sexy fotkami. Ani vlastná matka.

Či už si selfie spravíte ležiac na posteli, opierajúc sa o skrinku v posilňovni alebo jednoducho klasicky hľadiac do zrkadla, všetci sa môžeme zhodnúť na tom, že jediný druh selfie nikto nechce – selfie z pekla.

Bohužiaľ, nemecká vlogerka Julia nemala také šťastie. Pri práci na jej novom videu o desivých legendách natrafila na zaujímavý virálny príbeh o fotkách z pekla. Hľadaním informácií o štandardnej creepypaste sa však prekopala k samotnej pravde. Neišlo totiž len o obyčajný príbeh a Julii sa stalo niečo hrôzostrašné.

Po záhadných nepríjemných skúsenostiach sa pokúsi dostať k stratenej normálnosti pomocou pobytu u jej sesternici Hannah, ktorá žije v USA.

Hannah si však okamžite všimne, že s Juliou niečo nie je v poriadku. Je konštantne vystrašená, paranoidná a so slzami na krajíčku. Hannah ju poprosí o rozhovor pri horúcom čajíku, no kým voda stihne zovrieť, po Julii sa prepadne zem. Hannah príde len videospráva so slovami „Pomôž mi…“

Hannah začne okamžite pátrať, čím sa dostane k YouTube kanálu Julii. Cez jej vlogy sa dozvie o selfies z pekla a o temnej sile, ktorá odfotených ľudí prenasleduje. To však nie je všetko, Julia v jednom z videí varuje pred pozretím si 13 selfies.

Hannah robí všetko pre to, aby pomohla svojej sesternici a prišla na koreň hororovej veci, no ani ona nie je v bezpečí. Čím je bližšie k odhaleniu pravdy, tým sa dvíha intenzita čudesných úkazov v jej dome.

O čo ide? Podarí sa Hannah zachrániť Juliu?

Horor Selfie from Hell je od režiséra Erdala Ceylana, ktorému so scenárom pomohol Paul Burton. Ak vám je príbeh o selfie z pekla povedomý, tak to preto, lebo v roku 2015 stál Erdal Ceylan za krátkym filmíkom s rovnakým názvom.

Vo filme si zahrali Alyson Walker, Tony Giroux, Meelah Adams a ďalší.

Selfie from Hell je z produkcie IndustryWorks Pictures, Southpaw Productions a vyjde niekedy v roku 2018.

Trailer:

Teaser:

Zábery z filmu:

Plagát: