Preskočiť na obsah

Spojenie The Ring a The Grudge na štýl Freddy vs. Jason

Sadako a Kayako sa neočakávane stretnú v crossoveri filmových sérií The Grudge a The Ring.

Túžba niektorých hororových fanúšikov vidieť kultové postavy v jednom filme a sledovať, ako by proti sebe obstáli, sa málokedy stretne s pochopením vlastníkov práv, či filmových štúdií.

Občas však nastane tá správna konštelácia hviezd, počas ktorej sa absolútne nik neberie vážne a tak vznikne motív s potenciálom fanúšikovských puristov emocionálne prizabiť. Známy crossover Freddy vs. Jason (2003) sledujúci súboj Freddyho Kruegera (A Nightmare on Elm Street) a Jasona Voorheesa (Friday the 13th) rozdelil fanúšikov na viacero táborov a nie je to inak ani pri filme Sadako vs. Kayako.

Milovníci J-hororu sú si vedomí existujúceho crossoveru Sadako vs. Kayako od režiséra Kōjiho Shiraishiho, ktorý čelil zvedavým očiam v Japonsku minulý rok v júni. O chvíľu sa vďaka streamovacej službe Shudder tohto kúsku s anglickými titulkami dočkajú aj v USA.

Nakoľko ide o japonský crossover, niekomu meno Sadako nemusí nič hovoriť. Ide však o postavu z filmov Ringu, ktorú môžete poznať z amerického remaku The Ring ako Samaru. Po zneužívaní vlastných schopností prenášania desivých myšlienok a zobrazení do myslí ľudí, zvierat na na neživé predmety, prenesie kliatbu na videopásku. Kayako je naopak nahnevaný a pomstychtivý duch schopný interakcie s fyzickým svetom z filmovej série Ju-on, alebo pre nás skôr známej ako The Grudge. Kayako zavraždil vlastný manžel po zistení, že miluje iného muža. Zabil taktiež rodinnú mačku a pravdepodobne aj syna Toshioho, ktorý je taktiež ústrednou postavou filmov. Kayako pre bolestivú a hrozivú povahu svojej smrti zostane v polohe nahnevanej manifestácie duše na mieste jej usmrtenia. Z domu v ktorom zomrela nikto nikdy neodíde.

A presne o to ide aj vo filme Sadako vs. Kayako. Natsumi sa stane obeťou prekliatej pásky a zostanú jej len dva dni života. Jediným rozumným riešením je Sadako poštvať proti Kayako, ktorá okupuje prekliaty dom.

Sadako vs. Kayako preteká humorom, strachom a orgazmickým potenciálom pre fanúšikov japonského hororu.

Film vyjde exkluzívne na streamovacej službe Shudder 26. januára. Len týždeň pred tretím pokračovaním filmovej série The Ring nesúcej názov Rings.

Nový trailer si môžete pozrieť tu:

Značky: