Preskočiť na obsah

Samara vás navštívi už vo februári

Samara sa vracia v svojej plnej kráse a bude sa snažiť vytvoriť novú generáciu majúcu strach z dievčat v nočných košeliach.

Japonský hororový génius Hideo Nakata (Don’t Look Up, Dark Water, Kaidan, Chaos) v roku 1998 priniesol druhú filmovú adaptáciu románu Ringu od Kôjiho Suzukiho. Prvá filmová adaptácia pre televíziu vyšla v roku 1995 s názvom Ringu: Kanzenban. Netradične v tom istom čase vyšlo filmové spracovanie knižného pokračovania Spiral, vo filmovej podobe s názvom Rasen od režiséra Joji Lidu. Filmové štúdio verilo, že to zdvihne celkový zisk.

Ringu bol v Japonsku kultom už od vydania románu v roku 1991. Okrem troch filmov sa v roku 1999 fanúšikovia dočkali aj televízneho seriálu Ringu: The Final Chapter. Tento masívny úspech a koncept ľahko predajný aj v západných krajinách motivoval DreamWorks Pictures k remaku.

O americkú verziu The Ring z roku 2002 sa postaral Gore Verbinski. O jeho novom filme A Cure for Wellness sme už písali. Vo filme si zahrali napríklad Naomi Watts a Daveigh Chase.

Príbeh o videokazete, ktorá vrhne kliatbu na každého, kto si ju pozrie, a následnom sedemdennom čakaní na svoju bizarnú smrť pozná každý. Americká verzia divákov zoznámila so Samarou Morgan, adoptívnou dcérou zosnulej Anny Morgan a Richarda Morgana. Samara mala schopnosť vpáliť akékoľvek myšlienky a obrazy do myslí ľudí, zvierat a na neživé objekty. Svojim talentom dohnala Annu k zblázneniu a jej kone k samovražde. Anna sa jej pomstila udusením a hodením do studne, kde prežila sedem dní. Stihla však preniesť kliatbu na videokazetu a zapríčiniť tak sériu záhadných vrážd. Na celú vec sa rozhodne pozrieť novinárka Rachel Keller po smrti jej netere Katie Embry.

The Ring 2 vyšiel v roku 2005 a o réžiu sa postaral Hideo Nakata. Dej pokračuje šesť mesiacov po udalostiach v prvom filme a to ďalšiu sériou vrážd a hravou náladou Samary. Tá sa rozhodne usídliť v Rachelinom synovi Aidanovi, čo vyústi do rázneho rozhodnutia Rachel utopiť jej syna. Samara opustí jeho telo a skúsi sa dostať do sveta skrz televíziu, len aby po konfrontácii s Rachel skončili vo svete prekliatej videokazety. Rachel sa zablokovaním prístupu studne a spáchaním samovraždy podarí navrátiť do sveta živých.

Pripravovaný film Rings od španielskeho režiséra F. Javiera Gutiérreza, ktorý sa podieľal na horore Demonic (2015), je zasadený do sveta trinásť rokov po udalostiach v prvých filmoch. Je teda pochopiteľné, že videokazetu vystriedali modernejšie a mladým divákom známejšie technológie. V Rings sa predstaví Julia a jej priateľ Holt, ktorý je posadnutý legendou o prekliatom videu. Julia sa ako dobrá partnerka obetuje a pri jej skúmaní príde na zvláštne zistenie. Legendárny desivý film obsahuje doposiaľ nevidené pasáže.

Vo filme si zahrali Matilda Lutz, Alex Roe, Johnny Galecki. Samaru Morgan si zahrala Bonnie Morgan.

Film Rings by mal vyjsť 3. februára tohto roku. Vydanie sa však odkladá už od roku 2015 a naposledy sa tak stalo chvíľu pred pripravovaným vydaním na Halloween minulého roku. Snáď to teraz vyjde.

Nový trailer:

Značky: