Horor Itsy Bitsy je nočnou morou pre arachnofobikov

Itsy Bitsy a gigantický pavúk pod posteľou.

Je pravda, že v poslednej dobe začíname mnoho článkov vetou „Milujeme…“, ale keď v tomto prípade skutočne milujeme creature horory zo starej školy a z doby, kedy bolo absolútne fajn natočiť film o gigantických pavúkoch a komunita hororových fanúšikov namiesto odmietnutia danú snímku prijala s otvorenou náručou. V Horormagórii sme sa venovali dvom filmom, ktoré sa k tejto idey prihlásili. Išlo o filmy It Came from the Desert a Tsunambee.

Ale film Itsy Bitsy je predsa len trochu iného kalibru, než spomenuté horory s nepríjemným hmyzom a pavúkmi. Itsy Bitsy je hlavne na silných charakteroch postavený film, v ktorom divák nájde silnú ženskú postavu. Tou je domáca opatrovateľka Kara, ktorá sa spolu so svojimi deťmi Jessem a Cambriou odsťahuje za pracovnou príležitosťou opatrovať staručkého Waltera trpiaceho sklerózou.

Jesse, 14 ročný chlapec, nie je vôbec spokojný s týmto náhlym odsťahovaním. Musel opustiť svoju školu, priateľov a známe prostredie, len aby býval u cudzieho starého muža. Jeho zodpovednú starostlivosť o 7 ročnú Cambriu to taktiež neposilní, no Jesse si predsa len nájde niečo svoje.

Walter sa totiž celý život odborne venoval starožitnostiam, preto nebolo ničím zvláštnym, keď jeho tajomný spolupracovník Ahkeeba doniesol starú relikviu, údajne plnú legiend a mysterióznych tajomstiev.

Táto starožitnosť však v sebe skrýva viac, než len závan vzácnej histórie. Nachádza sa v nej enormne veľký pavúk, ktorý sa podľa legendy volá Temná Matka a je manifestáciou desu, ktorý nezneškodní presný hod šľapkou.

Itsy Bitsy je režisérskym celovečerným debutom Micaha Galla, ktorý však svojimi skúsenosťami patrí medzi stálice žánru. Jeho talent exekutívneho producenta a experta na vizuálne efekty ste mohli vidieť v hororoch Hatchet (2006), The Inkeepers (2011), či The Quiet Ones (2014). So scenárom mu pomohli špecialista na špeciálne efekty Jason Alvino (Tron, Sucker Punch) a skúsený scenárista Bryan Dick (Sorority Murder, A Stranger With My Kids). Vo filme si zahrali Elizabeth Roberts, Arman Darbo, Chloe Perrin, Bruce Davison, Treva Etienne a Denise Crosby.

Itsy Bitsy potrebuje pomoc vo finálnej fáze produkcie. Tú môžete za odmeny poskytnúť na stránke ich Kickstarter kampane. Nájdete tam taktiež mnohé ďalšie zaujímavosti vrátane tvorby gigantického pavúka, keďže Itsy Bitsy vsadil primárne na praktické efekty. Pavúka pomohol priviesť k životu Dan Rebert, ktorý pracoval na projektoch ako True Blood, Stargate SG-1 a Slither.

Kickstarter:

[maxbutton id=“3″]

Trailer:

 

Zábery z traileru: