Ženy a ich hororové majstrovstvo v antológii XX

Talentované majsterky hororu predstavujú svoju filmovú antológiu XX v prvom oficiálnom traileri.

Antológie patria vždy medzi najzaujímavejšie projekty vo svete filmového hororu. Kolaborácia viacerých tvorcov na finálnom produkte vo forme „vyrozprávaných“ krátkych segmentov dáva divákovi možnosť zostať v očakávaní počas celého zážitku. Mimo toho môže divák sledovať rozdiely a poňatie teroru v jednom slede a tak jednoznačnejšie spoznať rôznorodosť hororového žánru.

Jedným z takých vzrušujúcich projektov je pripravovaná hororová antológia XX. XX prinesie štyri filmové poviedky oslavujúce horor, teror a šok. Čo je ale skutočne zaujímavé je to, že ide čisto o ženský projekt.

Annie Clark (St. Vincent) nám predstaví svoj režisérsky debut s názvom The Birthday Party. Karyn Kusama (The Invitation, Girlfight) ukáže svoj talent v rodinnom terore nesúcom názov Her Only Living Son, Roxanne Benjamin (Southbound) otestuje svoje hlasivky vo svojom kúsku Don’t Fall a Jovanka Vuckovic (The Captured Bird) urobí chybu nazretím do krabice v The Box. Čerešničkou na torte bude úžasná animátorka Sofia Carrillo (La Casta Triste) a jej malé prekvapenie.

Vo filme sa predstavia napríklad Sheila Vand, Melanie Lynskey, Natalie Brown, či Christina Kirk. XX vyjde 17. februára tohto roku na DVD, či VOD.

A aby sme nezabudli. Február je oficiálne mesiacom žien v horore, takže sa počas februára môžete tešiť na spoznávanie ženskej duše aj tu na Horormagórii.

Pozrite si nadupaný trailer: