Kontroverzný experimentálny horor Flesh of the Void šokuje novým trailerom

Flesh of the Void sa vyžíva v šokovaní.

V apríli sme napísali článok o pripravovanom experimentálnom hororovom snímku Flesh of the Void a už vtedy sme zaznamenali reakcie od ľudí, pre ktorých film zachádzal priďaleko. Lenže produkčná spoločnosť Sodom and Chimera Productions na čele s režisérom Jamesom Quinnom nenechali so svojim druhým resp. prvým oficiálnym trailerom skutočne nič na náhodu.

Flesh of the Void je experimentálnym hororom a v minulom článku sme tieto filmy definovali ako produkty filmovej tvorby, ktorá sa snaží prekopať zabehnuté metódy filmárstva a nekonvenčne prebádať alternatívne spôsoby tvorenia. Vo vzťahu k hororovému žánru išlo historicky zväčša o experimentovanie s vizuálom so silnými kontroverznými prvkami, snažiac sa vyvolať šok, znechutenie, hrôzu, zmätok a najmä umelecky vyjadriť horor, ktorý by sa náročne a s veľkými kompromismi vtlačil do komerčnej filmovej škatuľky.

Rovnako sme uviedli, že medzi fanúšikmi experimentálneho hororu je modlou snímok Begotten (1990) od Eliasa E. Merhigeho, kde len samotný úvod spočíva v kráčajúcej okradnutej personifikácii Boha. Boh po akte vyňatia svojich vnútorných orgánov zomrie a z jeho pozostatkov vyrastie Matka Zem, ktorá mŕtve telo sexuálne uspokojí k samotnému vyvrcholeniu a potrie sa semenom, čo skončí tehotenstvom.

Je celkom zrejmé, že James Quinn sa rozhodol vytvoriť novú modlu pre novú generáciu a minimálne podľa trailerov je vidieť, že sa mu to môže podariť. Film Flesh of the Void sa režisér James Quinn rozhodol natočiť na 8 mm film z osemdesiatych rokov. Ide o znepokojujúci, surrealistický a totálne absurdný počin o tom, ako by vyzerala smrť, keby bola prechádzkou záhradou plnou najhorších ľudských strachov a zverstiev, aké si len psychopatická myseľ dokáže predstaviť. To všetko v grotesknej a extrémne násilnej podobe.

Len dva vydané trailery dokázali na seba strhnúť vlnu kritiky za údajné vyznávanie Satanizmu a neúctivé spracovanie viacerých citlivých tém.

Keď sme o Flesh the Void písali naposledy, film mal pred sebou posledné dni produkcie. Teraz je už všetko zabalené podľa plánu a premiéra sa očakáva v júli.

Vrhnite sa do sveta šialeností vďaka traileru:

Trailer nie je vhodný pre osoby mladšie ako 18 rokov!

Trailer 2:

https://vimeo.com/221166861

Trailer 1/Teaser trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:


Publikovaný

v

od

Značky:

Komentáre

4 odpovede na na “Kontroverzný experimentálny horor Flesh of the Void šokuje novým trailerom”

  1. […] James Quinn, je zodpovedná za filmy obsahujúce stále živé esencie hororu. Či už išlo o Flesh of the Void, The Temple of Lilith alebo The Law of Sodom, všetky navzájom zdieľali atmosferický vizuál, […]

  2. […] Chimera Productions je jedinečná a vždy desivo atmosferická. Písali sme napríklad o filme Flesh of the Void, krátkometrážnom diele The Temple of Lilith, hudobnom filme Trinity of Decay v spolupráci s […]

  3. […] Jamesa Quinna a produkčnej spoločnosti Sodom & Chimera Productions. Písali sme o filme Flesh of the Void, krátkom filmíku The Temple of Lilith a veľmi pozorne sledujeme krátkometrážny projekt […]

  4. […] filmu Flesh of the Void.  Ak vám táto príťažlivá desivosť ušla, jednoznačne kliknite sem a pokochajte sa nádherným vizuálom. Trailery v článku však nie sú vhodné pre osoby mladšie […]