Preskočiť na obsah

Šialený zombie muzikál prichádza s necenzúrovaným trailerom

Zombie veselosti.

Od nášho článku o filme Anna and the Apocalypse ubehol viac než rok, čo malo za následok odstránenie prvého oficiálneho teaser traileru z povrchu zemského, no nemajte obavy, apokalyptická Anička príde tesne pred decembrom a z toho dôvodu vyšiel oficiálny necenzúrovaný UK trailer.

Vianočné horory to majú ťažké, musia sa trafiť do vianočného okna a občas je trochu zvláštne, ak sa sviatočný horor premáva po festivaloch počas dvoch zasnežených sezón. Film Anna and the Apocalypse sa prvýkrát ukázal verejnosti na Fantastic Feste v septembri minulého roku a svoju púť ukončí zajtra 13. októbra na After Dark Film Festivale v Toronte. O mesiac po záverečnej vybehne Anna z apokalypsy aj do kín. Nie do našich, ale do tých v UK a v USA.

Ak premýšľate nad tým, čím je film Anna and the Apocalypse výnimočný, zrejme vás prekvapíme. Ide totiž o hororový muzikál. Áno, čítate správne. Muzikál. Určite z toho nebudete mať zážitok ako pri Bedároch, ale tento masakrálny zombie horor v sebe skrýva kontrastné tanečné a spevácke scény. Takže ak ste niekedy snívali o popíjaní punču pri sledovaní nežnej žienky odtínajúcej hlavy zombíkom, vaše želanie vám duch Vianoc jednoznačne splní.

Ale k samotnému filmu. Anna and the Apocalypse vyrozpráva krásny vianočný príbeh o drobnom mestečku Little Haven, na ktoré už dopadla sviatočná atmosféra. Anna je stále vysokoškoláčka a v jej mysli nie je nič iné okrem prázdnin a vianočných nákupov. Lenže všetky jej nádherné predstavy prekazí “menšia” nepríjemnosť- zombie apokalypsa. Áno, v meste sa záhadným spôsobom začne šíriť zombie ošiaľ a okrem študentských a vzťahových problémov bude naša Anna musieť riešiť hordu chodiacich mŕtvol a zhnitých snehuliakov. Našťastie sa k nej pripoja jej kamaráti a spoločne sa dajú na ochranu svojich rodín a fakulty.

Anna and the Apocalypse je od režiséra Johna McPhaila, ktorý taktiež stál za oceňovanou drámou Where Do We Go From Here? z roku 2015. Na scenári pracovali Alan McDonald (krátky horor One Night in Sutherland Hill) a Ryan McHenry, ktorý v roku 2011 napísal a zrežíroval krátky film s názvom Zombie Musical, takže naozaj mal odkiaľ čerpať nápady.

Vo filme si zahrali Ella Hunt, Malcolm Cumming, Sarah Swire, Christopher Leveaux, Ben Wiggins, Marli Siu, Mark Benton, Paul Kaye a Ella Jarvis.

Anna and the Apocalypse z produkcie Blazing Griffin a Parkhouse Pictures. V UK vyjde 30.11.2018 cez distribučnú spoločnosť Vertigo Releasing, z ktorej dielne je aj nový trailer.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: