Preskočiť na obsah

Eli Roth, zodpovedný za brutálny Hostel, prichádza s rodinným hororom

Hodiny odbíjajúce koniec sveta sa blížia k svojmu poslednému tik-tak.

Vieme, že tento film nebude pre každého. Predsa len, približne 80% času tento web zaplňujú informácie o indie hororoch, v ktorých sa ľudia kúpu v krvi a mníšky masturbujú pri myšlienke na Lucifera. Nie však každý započne svoj osud hororového fanatika sledovaním Texaského masakru motorovou pílou. Existuje mnoho kvalitných „hororových“ filmov určených pre deti. The Nightmare Before Christmas, Coraline alebo Frankenweenie sú skvelým prostriedkom, ako dať deckám ochutnať horor a zároveň im nespôsobiť traumu.

Presne taký je aj príjemne pôsobiaci gotický hororík The House With a Clock in its Walls, ktorý je zároveň adaptáciou rovnomenného románu z roku 1973 od Johna Bellairsa.

Príbeh je o Lewisovi Barnaveltovi, ktorý sa presťahuje k svojmu strýkovi Jonathanovi. Lewis čoskoro zistí, že jeho strýko je pomerne priemerný čarodejník a ich spoločná suseda Florence Zimmerman má podobnú záľubu v mágii.

Problém je ten, že ich nádherný dom predtým patril Isaacovi a Selenne Izardovým. Dvojica sa venovala čiernej mágii a i po ich smrti dom stále žije temnými zázrakmi. Tým najtemnejším tajomstvom je však to, že Isaac zostrojil hodiny odpočítavajúce koniec sveta a skryl ich na miesto, ktoré je takmer nemožné nájsť.

Lewis a Jonathan sa tak musia poponáhľať a tikot hodín získať pod kontrolu. V tom im budú prekážať čary po minulých majiteľoch a pravdepodobne aj jeden z nich, nakoľko „čistou náhodou“ vstane z mŕtvych.

Čo je najkrajšie na celom projekte je fakt, že ho zrežíroval Eli Roth, režisér známy pre svoje horory Cabin Fever (2002), Hostel (2005), Hostel: II (2007), The Green Inferno (2013) či Knock Knock . Bude skutočne zaujímavé sledovať, ako svoje skúsenosti s hororom prenesie do rodinného filmu.

Pri filme The House With a Clock in its Walls sa však pohybovali aj iné zaujímavé mená. Scenár napísal Eric Kripke, tvorca legendárneho seriálu Supernatural, a hlavné úlohy si zahrali ikonický Jack Black a dvojnásobne oscarová Cate Blanchett. Okrem nich vo filme uvidíte Kyle MacLachlan, Colleen Camp, Renée Elise Goldsberry, Vanessa Anne Williams a Sunny Suljic.

The House With a Clock in its Walls je z produkcie Amblin Entertainment, Mythology Entertainment a v slovenských kinách vyjde 20. septembra (září) vďaka distribučnej spoločnosti Forum Film Slovakia. V susedskom Česku sa filmu dočkajú v rovnaký deň, no vďaka Vertical Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: