Preskočiť na obsah

Šialený austrálsky zombie masaker Wyrmwood sa vracia

Zombie apokalypsa pokračuje seriálom Wyrmwood: Chronicles of the Dead.

Ak milujete zombie subžáner, určite ste minimálne počuli o chvályhodnom režisérskom debute Wyrmwood: Road of the Dead od Austrálčana Kiaha Roache-Turnera, ktorý so svojim bratom Tristanom strávil 4 roky prácou na svojom prvom filme.

Wyrmwood bol často prezentovaný ako Mad Max v akte lásky s Dawn of the Dead. Tento zombie/sci-fi horor si získal srdcia fanúšikov svojimi šialenými maskami, litrami krvi, akčnosťou a nenahraditeľným humorom.

Film divákom predstavil dva paralelné príbehy rodinne založeného Barryho a jeho divokejšie žijúcej sestry Brooke, ktorí sa z ničoho nič po meteorickom daždi ocitnú v centre zombie apokalypsy. Film svojim názvom a taktiež dialógom vytvára spojenie s biblickou „hviezdou“ Wormwood, ktorá dokáže spraviť svet krutým.

Spájanie s filmami Mad Max vznikali hlavne maskami a faktom, že pohonné látky sa stali vzácnymi (všetky pohonné látky sú nehorľavé) a keďže zombíci, ako inak, vydychujú horľavý plyn, preživší ich musia lapiť a čo najbezpečnejšie využiť ich dary, kým sa dá. Wyrmwood okrem klasickej hordy zombíkov, armády, šialených vedcov a bláznivej skupinky preživších, ponúkol aj postavu so schopnosťami ovládať zombíkov.

Wyrmwood bol jednoznačne šikovným debutom a poctou hororovým klasikám Braindead, Dawn of the Dead a The Evil Dead, preto sa prirodzene očakávalo pokračovanie.

Oznámenie o plánoch ohľadom ďalšieho Wyrmwood prišlo už v roku 2015, no s najpravdepodobnejším dátumom vydania niekedy na začiatku roku 2017. O niečo neskôr bolo oznámené, že ďalším Wyrmwood projektom nebude film, ale mini seriál s desiatimi epizódami a s názvom Wyrmwood: Chronicles of the Dead.

Síce sa toho moc o Wyrmwood: Chronicles of the Dead nevie, no vyšlo 7 minútové promo v ktorom môžete vidieť spôsob, akým sa ľudstvo vysporiadalo s nedostatkom pohonných látok, útek z vražedného zariadenia, hordy zombíkov a známe postavy z pôvodného filmu, sympaťáka Barryho (Jay Gallagher) a jeho zombíkov ovládajúcu sestru Brooke (Bianca Bradey).

Pripravte si pršiplášť a pustite sa do 7 min. masakru.

Teaser clip:

Zábery z klipu:

1 názor na “Šialený austrálsky zombie masaker Wyrmwood sa vracia”

  1. Pingback: Noc hororu príde už toto leto v krvavej antológii - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.