Preskočiť na obsah

Prežite existenciálny horor po boku Natalie Portman vo filme Annihilation

Annihilation dostal svoj prvý teaser trailer.

Annihilation je filmovou adaptáciou populárneho románu a prvej časti trilógie Southern Reach spisovateľa Jeffa VanderMeera. Jeff VanderMeer je uznávaný spisovateľ, literárny kritik a výrazná osobnosť tzv. weird literatúry resp. new weird literatúry.

Jeho román Annihilation vyšiel v roku 2014 a v rovnakom čase získal dve prestížne ceny: Nebulu za najlepší sci-fi román a cenu Shirley Jackson za najlepší hororový román. Je teda jasné, že filmová adaptácia z mysle Alexa Garlanda (28 Days Later, Ex Machina) bude pod prísnym drobnohľadom nielen kritikov, ale aj fanúšikov knihy.

Príbeh románu Annihilation sleduje v poradí dvanástu expedíciu do záhadnej a od civilizácie odtrhnutej oblasti s názvom Area X. Všetkých jedenásť expedícii predtým dopadlo absolútne katastrofálne. Ich členov postihli záhadné úmrtia, zvláštne zmiznutia, agresívna rakovina, samovraždy a mentálne traumy. Niečo v tejto oblasti bojovalo s príchodom ľudskej civilizácie a tentokrát pôjde o dvanásty pokus zistiť, čo sa tam vlastne nachádza.

Expedíciu tvoria štyri ženy: antropologička, biologička, psychologička a zememeračka. Dej je prerozprávaný pomocou zápiskov z denníka biologičky, ktorej manžel umrel na rakovinu. Bol členom jedenástej expedície. Ich úlohou je de facto zmapovať terén a započať vedecký výskum fauny a flóry. Štvorica hrdiniek pri návšteve nedotknutej oblasti narazí na snový vizuál. Všetko navôkol je nádherné a čisté, živé tvory sa vymykajú ľudskému chápaniu a celá Area X pôsobí ako biblický raj. Okrem týchto krás sa tam však nachádza aj niečo na prvé pochopenie abstraktné, čo sa rozhodne chrániť čistotu územia. Niečo, čo keď sa ich chytí, nikdy ich neopustí.

Annihilation je samostatným filmom a divák sa tak nedočká ďalších dvoch pokračovaní, ktoré v knižnej trilógii niesli názvy Authority a Acceptance. V Annihilation si zahrali Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez, Tessa Thompson, Tuva Novotny a Oscar Isaac.

Tento film z produkcie Paramount Pictures a Skydance Media vyjde 23. februára 2018.

Teaser trailer:

Zábery z filmu: