Preskočiť na obsah

Jazero vyvoláva paranoju, strach a násilie v surreálnom sci-fi horore Landing Lake

Záhadná havária pri jazere sa stane strojcom paranoje vo filme Landing Lake.

Cesare P. Libardi di K. je absolútny nováčik vo svete filmovej tvorby, no aj tak si za pomoci režiséra fotografie Guiseppeho Pignoneho skúsil namočiť ruky do napísania a zrežírovania ambiciózneho sci-fi hororu Landing Lake.

Tento film, svojou atmosférou pripomínajúci snímky Coherence (2013) alebo Another Earth (2011), sleduje neopísateľne zvláštne udalosti, ktoré sprevádzajú záhadnú leteckú haváriu. Skupina technikov je totiž vyslaná do hlbokého lesa, aby odstránila poruchu na satelitnej komunikačnej veži. Opraviť takú chybu je však časovo náročnejšie, a tak si so sebou vezmú potraviny, stany a spacáky pre prípad, že budú musieť ponocovať.

Pomerne rutinný proces sa rýchlo zmení na surreálny sled udalostí, keď sa skupinka technikov rozhodne na vlastnú päsť skontrolovať údajnú haváriu neďaleko jazera. Nenájdu nič konkrétne, no niečo pri jazere začne mať okamžitý efekt na ich mysle. Odstráni to ich zábrany a ponúkne voľný priestor živočíšnej povahe človeka.

Technici sa ocitnú v opakujúcej sa časovej slučke a kontrolu nad každým kúskom ich mozgu prevezmú paranoja, strach a násilie. Ide o niečo extraterestriálne? Jedná sa o zvláštny sociálny experiment? Obsahuje jazero chemickú látku, ktorá poplietla ich mysle? Čo čaká toho, kto zomrie? Čo sa stane s preživšími?

To všetko sa dozviete ešte v tomto roku. Zatiaľ si užite nový trailer.

Vo filme si zahrali Victoire Vecchierini, Emma Bown, Phil Zimmerman a Aaron Stielstra.

Trailer:

Zábery z filmu:

Zábery z natáčania:

Plagát: