Desivý horor „Potomok“ dostal nový trailer

Tragédia v dare života.

O pripravovanom horore The Prodigy sme naposledy písali v októbro a nový rok môžeme odštartovať niekoľkými novinkami. Film dostal plagát, ktorý pôsobí omnoho reprezentatívnejšie než ten pôvodný. Taktiež ho sprevádza čerstvý „kinoidný“ trailer, no najdôležitejšou informáciou pre našich čitateľov je fakt, že The Prodigy sa ocitne v slovenských a českých kinách vďaka distribučnej spoločnosti Forum Film pod názvom Potomok resp. Potomek.

Príjemne zaujímavý je však samotný príbeh filmu. S drobným chlapcom Milesom totiž nie je niečo s kostolným poriadkom. Jeho správanie sa až tak vyniká normálu, že rodičom nezostáva nič iné, než nechať jeho psychiku skontrolovať u odborníkov na mentálne zdravie. Okrem nezvyčajne vysokej inteligencie totiž vyniká aj iným, temnejším spôsobom…

Milesovi pomôže až hypnoterapia. Terapeut ho prevedie každým krokom jeho života od prvého nádychu – ba dokonca ešte skôr. Miles totiž nie je “Miles”. V tele drobného chlapca sa skrýva niečo nepochopiteľné. Niečo tak hrozivé, že sám terapeut upozorní rodičov na možné nebezpečenstvo.

Na režisérsku stoličku sa posadil Nicholas McCarthy, ktorého môžete poznať vďaka The Pact (2012) či zábavnej jednohubke At the Devil’s Door (2014). O scenár sa postaral Jeff Buhler, zodpovedný za scenár k hororu Insanitarium (2008) či The Midnight Meat Train (2008). Buhler okrem toho napísal segment “J is for Jesus” antológie ABCs of Death 2 a všetky epizódy seriálu Nightflyers. O produkciu sa postaral Tripp Vinson, ktorý stál pri známych hororových kúskoch The Exorcism of Emily Rose (2005) a The Rite (2011).

Vo filme si zahrali Taylor Schilling, Jackson Robert Scott, Martha Girvin, Brittany Allen, Peter Mooney, David Kohlsmith a ďalší.

The Prodigy/Potomok je z produkcie Orion Pictures, Vision Films a vyjde 08.02.2019 v USA. Na Slovensku a v Česku horor uvidíte o deň skôr 07.02.2019 vďaka Forum Film.

[maxbutton id=“4″ ]

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: