Preskočiť na obsah

Sadistický klaun Art vás utýra k smrti

Klaun Art konečne prichádza.

Ak ste tu s nami od úplného začiatku, tak si možno spomeniete na film Terrifier, o ktorom sme písali už v novembri 2016. Vtedy sme odhadovali, že jeho hlavná postava – vražedný klaun Art, na nás vyskočí v roku 2017. Nestalo sa tak, no distribučná spoločnosť Dread Central Presents získala distribučné práva a na počesť čoskorého vydania v kinách a na VOD vypustili do sveta necenzúrovaný trailer – exkluzívne určený pre zahraničný portál Looper.com.

Klaun Art (v originále Art the Clown) je desivý výtvor Damiena Leona, ktorý sa poprvýkrát objavil v krátkom filme The 9th Circle z roku 2008. Neskôr svojsky zabával v krátkom filme Terrifier z roku 2011 a nakoniec sa ukázal v antológii All Hallows’ Eve z roku 2013.

Art sa za niekoľkoročné pôsobenie stal celkom ikonickým charakterom, ktorý pomerne dlho čakal na svoj celovečerný film. Ten s názvom Terrifier, po vzore krátkeho filmu, robil okruhy naprieč hororovými komunitami dlhú dobu, takže je fajn, že sa ho aj vďaka Dread Central Presents konečne dočkáme.

Samotná premisa filmu je pomerne priamočiara. Tara a Dawn, dve mladé ženy užívajúce si život počas halloweenskej noci stretnú zábavného klauna. Jeho profesionálne nutkanie robiť radosť sa však pomerne rýchlo zmení na túžbu týrať a vraždiť. Klaun Art má jednoducho svojské sadistické chúťky a našiel dokonalé obete na zabavenie samého seba.

Terrifier je z produkcie Dark Age Cinema a vďaka Dread Cental Presents vyjde v US kinách 15. a 16. marca. 27. marca sa ho oficiálne dočkáme na VOD platformách. Vo filme si zahrali Margaret Reed, Katie Maguire, Jenna Kanell, Catherine Corcoran, Samantha Scaffidi, David Howard Thornton, Julie Asriyan, Gino Cafarelli a ďalší.

 

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: