Preskočiť na obsah

Horor A Quiet Place vás naučí byť ticho

A Quiet Place nebude až tak pokojný horor.

O Quiet Place sme písal už v novembri minulého roku, kedy spoločnosť Paramount Pictures vydala tichý teaser trailer. Ten skutočne staval na záhadnosti a diváckom kladení si otázok. Preto sme sa trochu nechali uniesť a vytvorili si vlastný prológ pozostávajúci z filmových a seriálových úloh Johna Krasinskeho.

YouTube kanál Paramount Pictures však priniesol oficiálny trailer, s ktorým sa dá pracovať a prakticky prezrádza viac, než sme pôvodne očakávali. Samozrejme, na internete je možné nájsť ešte bohatší ázijský trailer, ale predstierajme, že sme inou cieľovou skupinou.

Už od novembra vieme, že John Krasinski a Emily Blunt, aj v skutočnom živote manželský pár, žijú v pomerne biedne vyzerajúcom dome s provizórnym svetielkujúcim bezpečnostným systémom. Dôvodom pre obe zvláštnosti je fakt, že sa spoločne so svojimi dvoma (pôvodne troma) deťmi nachádzajú v post-apokalyptickom svete, v ktorom stále číha tajomná vraždiaca záhada.

Jediným pravidlom na prežitie je byť ticho, nakoľko žijúce nebezpečenstvo reaguje len na zvuk. Vďaka novému traileru vieme, že za globálnu katastrofu sú zodpovedné zvláštne monštrá. Tie sú nepriestrelné, slepé, reagujú na zvuk a útočia vo svorkách.

Emily, John a ich dve deti sú jednými zo šťastlivcov, ktorí si dokázali nájsť tiché miesto a snažia sa prežiť nočnú moru, do ktorej ich hodil osud (alebo armádne experimenty). Život v tichosti je pre nich skutočne náročný a hlavne malé deti si neuvedomujú vážnosť situácie. No na rodinu číha ďalšia prekážka. Emily je v pokročilom štádiu tehotenstva a ak je niečo, čo nás naučili sexuálna výchova a videá na YouTube, tak je to fakt, že pôrod sprevádzajú zvuky, ktoré k životu prebudia mŕtvych, nie to ešte monštrá citlivé na zvuk.

A Quiet Place je druhým režisérskym dielom herca Johna Krasinskeho (prvým je The Hollars, 2016), ktorý do svojho hororu vtiahol aj vlastnú neskutočne talentovanú manželku Emily Blunt. Okrem nej a samotného Krasinskeho sa vo filme objavia Noah Jupe, Millicent Simmonds a Cade Woodward. Krasinskemu so scenárom pomohli Scott Beck (Spread, Nightlight) a Bryan Woods (Spread, Nightlight).

A Quiet Place z produkcie Platinum Dunes a Sunday Night vyjde cez distribučnú spoločnosť CinemArt 5. apríla v slovenských kinách. V Česku sa film dočká premiéry pravdepodobne až 3. mája (května).

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: