Režisér hororu „Čarodejnica“ prichádza s novým filmom

Na bezfarebnom ostrove.

Od prvého oficiálneho traileru neubehli ani len dva mesiace a už tu máme novú ochutnávku s poradovým číslom dva. Ak vás prvá upútavka zmiatla do bodu, kedy ste prestali rozmýšľať nad samotným príbehom filmu, v prípade druhého traileru pre vás taktiež nemáme dobré správy.

Robert Eggers, režisér zodpovedný za ospevovaný horor The Witch z roku 2015, sa po krátkej pauze a jednom krátkom filme vracia na scénu s novým počinom The Lighthouse. S filmom The Witch si vyslúžil označenie za jedného z majstrov moderného hororu a trailer na jeho nový projekt naznačuje, že mu kritici nedali toto pomenovanie len tak zo srandy,

The Lighthouse je pritom horor, ktorý sa od masívnej väčšiny tvorby líši nielen vizuálne a atmosférou, ale i svojim spracovaním. Čiernobiely horor natočený na 35 mm film Double-X 5222, pomer výšky a šírky obrazu zo starej školy a retro efekty. Dej sa pritom odohráva niekedy v roku 1890 na záhadnom ostrove v Novom Anglicku. O maják sa starajú Thomas Wake a Ephraim Winslow, ktorých hrajú Willem Dafoe a Robert Pattinson.

Práve postava Roberta Pattinsona je oblečená v kabáte mysterióznosti. Na maják prišiel ako niekdajší tesár s túžbou začať nový osamotený život. To sa staršiemu kolegovi vôbec nepozdáva a je presvedčený o tom, že za motívom príchodu sú desivé tajomstvá.

The Lighthouse je prezentovaný ako halucinačný príbeh o šialenstve a strachu. Jedno je však isté, nový film Roberta Eggersa pôsobí prinajmenšom originálne. A ak sa dajú recenzie a ohlasy z Filmového festivalu v Cannes brať vážne, čaká nás zrejme kandidát na horor roku.

Film je z produkcie A24, New Regency Pictures a RT Features. The Lighthouse vyjde 18.10.2019 v kinách v USA. Detaily o slovenskej a českej distribúcii zatiaľ nie sú známe.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: