Preskočiť na obsah

Krvavá hostina a kanibalistické špeciality v novom nemeckom horore

Krvavá hostina.

Herschell Gordon Lewis (1926-2016) je prezývaný ako „Krstný otec gore“ a to z pádnych dôvodov. Tento sympatický pán od 60. rokov minulého storočia neustále šokoval divákov a posúval hranice toho, čo je možné premietať. Jeho filmy ako The Gore Gore Girls, This Stuff’ll Kill Ya!, How to Make a Doll, Blast-Off Girls, Scum of the Earth a hlavne Two Thousand Maniacs! sú legendárne v splatter subžánri. Okrem posledne spomenutých maniakov si však väčšine divákov s jeho menom spája kanibalistický horor Blood Feast z roku 1963. H.G.Lewis ako 76 ročný v roku 2002 dokonca zrežíroval pokračovanie s názvom Blood Feast 2: All U Can Eat.

Režisér Marcel Walz, produkčná spoločnosť Cundo Entertainment a distribúcia Tiberius Film si pripravili nemecký remake splatter originálu a to pod názvom Blood Feast – Blutiges Festmahl. V ňom sa divák stane súčasťou sna Fuada Ramsesa, ktorý sa spolu so svojou rodinou odsťahuje z USA do Francúzska, kde otvorí vlastnú americkú reštauráciu.

Ako to však občas býva, reštauračný biznis sa hýbe dosť pomaly a je nútený nájsť si druhú prácu. Našťastie sa mu podarí získať pozíciu nočného strážnika v múzeu špecializujúcemu sa na egyptskú históriu a kultúru.

V jednu noc sa mu prihovorí hlas Ishtar, bohyne vojny a sexuálnej lásky, ktorá je však spájaná s mýtmi smrti a deštrukcie. Od Fuada začne vyžadovať ľudské obete a on sa bez možnosti výberu na to dá nahovoriť. Aj samotný Fuad sa ponorí do hlbín vrážd a kanibalizmu, dokonca začne svojim hosťom podávať mäsovú špecialitu. Chýry o tejto delikatese sa rozšíria po celom meste a Ishtar je pripravená na finálny rituál a obrovský počet nedobrovoľných ľudských obetných baránkov.

Nastane však menší problém. Ishtar mäso a jemné orgány cudzincov už nestačia. Chce si pochutiť na Fuadovej manželke a dcére. Ako sa s tým vysporiada?

Vo filme si zahrali Robert Rusler, Caroline Williams, Sophie Monk, Sadie Katz a Roland Freitag. Blood Feast – Blutiges Festmahl vyjde na Blu-ray 2. augusta tohto roku. Predobjednať si ho môžete aj na Amazone.

Trailer:

Zábery z filmu:

Značky: