Preskočiť na obsah

Remake kultu Maniac Cop dostal zelenú

Maniac Cop sa stane opäť postrachom nevinných.

Maniac Cop (1988) je kultový akciou nabitý hoororový film o bývalom nemŕtvom policajtovi na misii vyvraždiť nevinných občanov New York City. Maniac Cop nám predstavil už teraz legendárneho Bruca Campbella (The Evil Dead, Evil Dead II, Army od Darkness, Ash vs Evil Dead) v úlohe nevinného a neprávom obvineného policajta, ktorý bol v nesprávny čas na nesprávnom mieste- v posteli s inou, zatiaľčo jeho manželku zabil maniak policajt.

Za pomoci kolegov si tak musí očistiť svoje meno a zároveň pomôcť k dolapeniu skutočného policajného vraha, ktorého si zahral Robert Z’Dar.

Aj napriek tomu, že v Box Office zisk nedosahoval ani len veľkosť rozpočtu, sa Maniac Cop stal obrovským video hitom, čo umožnilo kreatívnej dvojici pozostávajúcej z režiséra Williama Lustinga a scenáristu Larryho Cohena vyprodukovať dve pokračovania a to Maniac Cop 2 (1990) a Maniac Cop III: Badge of Silence (1993).

Remake tejto klasiky bol ohlásený už v roku 2015, avšak získavanie autorských práv a skladanie kreatívneho tímu zbrzdili začiatok produkcie. Dobrou správou je však to, že projekt získal zelenú a v lete tohto roku sa začne nakrúcanie.

Druhou dobrou správou je to, filmu sa ujali mená ako režisér John Hyams, známy pre svoje filmy Universal Soldier, scenárista Ed Brubaker, ktorý písal komiksy Batman, Daredevil, Captain America, či Catwoman. Na scenári spolupracoval aj Nicolas Winding Refn, ktorý je zodpovedný za Drive (2011), Only God Forgives (2013) a v neposlednom rade za minuloročný vizuálny horor The Neon Demon (2016).

Tento remake by údajne nemal obsahovať až tak príliš veľa hororových elementov a mal by sledovať policajtku snažiacu sa odkryť desivé tajomstvá svojich kolegov, ktorí zalátali stopy po vražednom policajtovi.

Film bude zaujímavý aj z dôvodu súčasného spoločenského napätia vo vzťahu k policajným zložkám v USA.

Značky: