Preskočiť na obsah

Rupture utýra všetkých arachnofobikov

Rupture nazrie pod kožu slobodnej mamičky.

Slobodná matka Renee Morgan rozhodne nemá jednoduchý život a okrem tradičných obáv z budúcnosti, zabezpečenia a dania svojmu synovi všetko, po čom túži, trpí arachnofóbiou, teda iracionálnym strachom z pavúkov. Sprevádza ju po celý život a nejedna nočná mora bola práve o týchto osemnohých krásavcoch.

Práve tento strach sa stane centrom záujmu neznámych mužov, ktorí ju jedného dňa unesú, odvlečú na tajné miesto, uväznia a začnú podrobovať veľmi zvláštnym testom, kde slovo „test“ v skutočnosti znamená „mučiaci proces.“ To všetko z absurdného dôvodu, aby sa mohla oslobodiť od samej seba. Renee si tak bude musieť prejsť hodinami mučenia. No ako rýchlo zistí, vo zvláštnom sterilnom komplexe sa nenachádza sama.

Vo filme Rupture si Renee Morgan zahrala slávna švédska herečka Noomi Rapace, ktorú môžete poznať z filmov Sherlock Holmes: A Game of Shadows, Prometheus, The Girl With The Dragon Tattoo a samozrejme ju uvidíte aj v novom Alien: Covenant. Spoločnosť jej robili Peter Stormare, či Kerry Bishé.

Režisér Steven Shainberg nemá jedinú skúsenosť s hororovým žánrom, avšak jeho film Secretary (2002) bol nominovaný na Zlatý glóbus. Zato za scenár je zodpovedné pre hororových fanúšikov známe meno. Je ním Brian Nelson, ktorý má na svojom konte filmy ako Hard Candy (2005), 30 Days of Night (2007) a Devil (2010).

Rupture vyjde 28. apríla tohto roku.

Trailer:

Značky: