Prežijete zombie apokalypsu v horore Dawning of the Dead?

Dawning of the Dead.

Obraz vojny sa za posledné desaťročia výrazne zmenil a okrem politických bojov naprieč propagandistického spektra sa začalo výrazne dbať na použití čo najmenšieho počtu pozemných jednotiek. Súčasné technológie vedia pomôcť v precíznom zasiahnutí vojnových cieľov, no i napriek tomu sú reálni vojaci z mäsa a kostí stále kriticky dôležití.

V dávnej a nie tak úplne dávnej minulosti prebiehali snahy o vytvorenie dokonalých supervojakov, ktorí by mnohonásobne predčili efektivitu a životnosť tých „obyčajných“. No komediálny horor Dawning of the Dead sa snaží ukázať, že všetci na tento super model išli zo zlých uhlov.

Úspešný profesor a vedec mal na starosti viesť tajný projekt reanimácie padlých životov v boji. Myšlienka spočívala v jednoduchom koncepte – oživení mŕtveho vojaka tak, aby ako vyzbrojený zombík pokračoval vo svojom poslaní. Samozrejme, už len na samotnom papieri znel tento nápad šialene a nekontrolovateľne, čo sa neskôr potvrdilo byť pravdou, keď sa po viacerých chybách v laboratóriách začnú naprieč mestami prechádzať krvilačné nemŕtve monštrá.

Po vypuknutí pekla sa moderátorke W.W News a bývalej vojnovej korešpondentke Katye Nevin dostane nahrávka samotného vedca stojaceho za projektom. Prizná si zodpovednosť a o zombie víruse poprezrádza úplne všetko. Pochopiteľne, ľudia na vyšších miestach nesmú dopustiť, aby sa bežní a ešte stále živí obyvatelia dozvedeli pravdu, preto vyšlú zombie špeciálnych agentov a poslušných milovníkov armády na misiu eliminácie Katye a vedenia spravodajstva. Celá budova W.W News sa ocitne v obkľúčení hladných zombíkov. Prežiť cielený útok smrti bude náročné, no Katya je odhodlaná prekonať doteraz najväčšiu osobnú a profesionálnu prekážku.

Za filmom Dawning of the Dead stoja Tony Jopia (Deadtime, Crying Wolf, Cute Little Buggets), Nika Braun, Yannis Zafeiriou a Alexander Zwart. Na scenári pracovali Stuart W. Bedford, Andy Davie, Stu Jopia, Tony Jpia, Yorgos Kasfikis a Andrew McGhee. Vo filme si okrem iných zahrali aj Honey Holmes, Leo Gregory, Pixie Le Knot a Sean Cronin.

Dawning of the Dead z produkcie Jopia Productions, Full Motion Entertainment a Great Dayne Entertainment vyjde 5. decembra tohto roku na VOD vďaka spoločnosti Uncork’d Entertainment. Na DVD sa film ocitne 6. marca v roku 2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: