Rob Zombie oživí Vyvrheľov pekla

Rob Zombie oživí svoje začiatky.

Meno Rob Zombie pozná zrejme každý. Počuť ste ho mohli už veľmi dávno vďaka jeho kapele White Zombie, neskoršej sólo kariére a soundtracku pre hru Need For Speed: Underground. Úplne prekvapivo, Rob Zombie bol odjakživa fanatik do hororového žánru a svoj režisérsky sen si splnil svojim úspešným a teraz už legendárnym debutom Dom tisícich mŕtvol (House of 1000 Corpses, 2003).

Dom tisícich mŕtvol bol inšpirovaný filmami Texaský masaker motorovou pílou (The Texas Chain Saw Massacre,1974) a Hory majú oči (The Hills Have Eye, 1977), no ultimátne slúžil ako dôkaz filmových zručností Roba Zombieho. Film do sveta vypustil už ikonické postavy Otisa (Bill Moseley), Baby (Sheri Moon Zombie) a Kapitána Spauldinga (Sid Haig) ako členov veľmi zvláštnej rodiny s nádherným priezviskom Firefly.

Dom tisícich mŕtvol však predstavil ešte jednu dôležitú postav. Išlo o Dr. Satana, šialeného vraha a bývalého doktora so skúsenosťami z psychiatrickej liečebne, ktorý na pacientoch vykonával operácie mozgov za účelom vytvorenia super ľudskej rasy. Pozadie Dr. Satana (s pôvodným menom S. Quentin Quale) však malo rôzne podoby naprieč filmom. Dr. Satan bol totiž legendou, ktorú prišli hľadať nešťastné páry.

Rob Zombie v roku 2005 vydal pokračovanie k Domu tisícich mŕtvol s názvom Vyvrheli pekla (The Devil’s Rejects). Tento sequel sa sústredil na útek psychopatickej trojice z prvého filmu. Zombie veľmi výrazne pridal na surovosti a zobrazenom násilí. Horor vyvrheli pekla sa skončil (pozor na spoiler) splynutím nábojov s telami psychopatickej trojice.

Rob Zombie nedávno oficiálne potvrdil plány na natočenie „pokračovania.“

Pokračovanie je v úvodzovkách z toho dôvodu, že pre fatálny koniec druhého filmu nie je vôbec jasné, o čom bude tretia časť. No vzhľadom na to, že postava Dr. Satana vo Vyvrheľoch pekla nefigurovala, je dosť pravdepodobné, že Zombie oživí príbeh maniakálneho psychopatického doktora a možno aj postavu matky bizarnej rodiny.

Je však zaujímavé, že sa Zombie rozhodol vrátiť do svojho staršieho hororového sveta. Od Domu tisícich mŕtvol a Vyvrheľov pekla totiž natočil dve hrané snímky The Lords of Salem (2012) a 31 (2016). Samozrejme, ak nerátame prerábky pôvodných dvoch častí Halloweenu (2007, 2009).

Viac detailov o novom projekte R. Zombieho známych nie je, no v krátkej dobe takmer určite vyplávajú na povrch informácie minimálne o tom, či pôjde o prequel, sequel alebo inú dejovú líniu zo Zombieho sveta.