Preskočiť na obsah

Vražedná časová slučka v pokračovaní Happy Death Day 2U

To je vražda, napísala.

Happy Death Day je minuloročný hororový hit z produkcie Blumhouse (Insidious, The Purge, Get Out, Halloween) a od režiséra Christophera Landona. Slasher o vrahovi s detskou maskou a časovej slučke ako vytrhnutej z Groundhog Day si získal srdcia žánrových fanúšikov po celom svete. Nie je teda žiadnym prekvapením, že sa dočkáme pokračovania. Na našich sociálnych sieťach sme nedávno zdieľali malú ochutnávku v podobe plagátu, no teraz tu máme oficiálny prvý trailer, a veru, fanúšika prvej časti určite poteší.

Ak ste Happy Death Day nevideli, urobte tak pred kliknutím na trailer. Happy Death Day 2U vám totiž v upútavke zrekapituluje všetky hrozivé udalosti z predchádzajúceho filmu. Ostatným pripomenieme, že príbeh sledoval ťažký deň študentky Tree. Ťažký nielen preto, že bola zavraždená maskovaným vrahom počas jej narodenín, ale preto, že si tento deň musela odžiť jedenásťkrát. Po odhalení identity maniaka/maniačky sa jej podarilo vrátiť realitu na správne miesto.

Odvtedy si žije krásny život, priam podozrivo príjemný. Je 18. september (opäť), pondelok, a Tree sa zabáva na basketbalovom zápase, keď do nej opäť niekto zapichne svoj ostrý nôž.

Zúrivá a frustráciou posadnutá Tree sa nachádza na pokraji mentálneho kolapsu, nechce si prejsť znovu tým istým. Len tentokrát ju na jej smolu čaká ťažšia úloha. Maskovaný vrah si brúsi nože na jej priateľov. Musí ich tak všetkých ochrániť a až potom prísť na to, ako sa z časovej slučky dostať. A to nespomíname ani fakt, že do rany vraha sa dostanú aj ostatní nevinní ľudia. Tree tak čaká trochu odlišná situácia. Tentokrát musí zomrieť (niekoľkokrát), aby zachránila nevinných ľudí a vlastnú realitu.

Ako sme spomínali, o scenár a réžiu sa opäť postaral Christopher Landon. Vo filme si zahrali Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine, Rachel Matthews, Steve Zissis, Sarah Yarkin, Suraj Sharma, GiGi Erneta, Laura Clifton, Wendy Miklovic, Tenea Intriago a ďalší.

Happy Death Day 2U je z produkcie Blumhouse a v USA vyjde presne na Valentín 14.02.2019. V Česku však vyjde až 28.02.2019 cez CinemArt. Je možné očakávať, že v rovnakom čase vyjde aj v slovenských kinách.

Trailer:

Zábery z filmu:

Oficiálne zábery:

Plagát:

Značky: