Preskočiť na obsah

Pozrite si trailer na nemeckú žánrovú šialenosť Snowflake

Nemecká brutálna rozprávka.

Po dvoch článkoch o filmoch z Ázie sa dnes pozrieme na európsku, konkrétne nemeckú tvorbu. Žánrová šialenosť Snowflake (Schneeflöckchen) od Adolfa Kolmerera začala svoju medzinárodnú púť už v septembri minulého roku na Lund International Fantastic Film Festivale, odkiaľ si režisér zobral okamžite cenu za najlepšiu réžiu. Tento rok sa snehová vločka ukázala napríklad na gréckom Horrorant Film Festivale v máji či na Cinepocalypse v júni. Film Snowflake si dokopy vyslúžil viac než 12 rôznych ocenení.

Žánrový mix Snowflake zaujal natoľko, že distribučná spoločnosť Artsplotation Films ho prinesie s anglickými titulkami už tento december, a to na rôzne digitálne platformy i DVD a Blu-Ray. O čom však film je?

Viete si predstaviť ten najhorší film na svete? Dokonale otrasnú zlátaninu bez jedinej originálnej myšlienky. Absolútnu hlúposť, ktorú by sa každý sebakritický človek bál schovávať vo vlastnom šuplíku nápadov. Presne v takom filme sa objavia Javid a Tan, len s tým rozdielom, že nejde tak úplne o fikciu. Teda, je to komplikované.

Arend je zubár a scenáre píše len ako hobby. Nikdy nemal plány preniesť svoju predstavivosť na plátno. Bohužiaľ, jeho scenár k filmu Snowflake zvláštne ožije priamo v jeho svete. Postavy Javida a Tana, mužov mimo zákona, nájdu scenár a uvedomia si, že sú len bábkami za ktoré ťahá vopred na papieri definovaný osud.

To však v konečnom dôsledku nič nemení. Stále sa chcú pomstiť za smrť svojich rodín a práve táto pomsta obnáša stretnutia s bizarnými postavami, šialencami, superhrdinami či dokonca aj so zakrvaveným anjelom. V skratke, Javid a Tan si odžijú ten najhorší film na svete. A Arend? Nuž, ten im má čo vysvetľovať… a hlavne, osud všetkých aktérov má vo vlastných rukách.

Snowflake zrežírovali Adolfo Kolmerer a WIlliam James. Scenár napísal, ako inak, Arend Remmers. Vo filme si zahrali Erkan Acar, Reza Brojerdi, Alexander Schubert, Xenia Assenza, Selam tadese, Judith Hoersch a iní.

Film je z produkcie Lopta Film, Ventaro Media, Moviestuff Berlin a cez distribučnú spoločnosť Artsploitation Films vyjde 4.12.2018 na VOD, DVD a Blu-Ray.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: