Preskočiť na obsah

Vražedný škriatok sa predvádza v traileri na Leprechaun Returns

My precious…

Škriatkovia sú v írskom folklóre prešibané postavičky milujúce pasce a svoje zlato, no to by nebol hororový žáner, keby milý folklór nevytlačil na maximum svojich možností… A tak vznikla hororová séria Leprechaun.

Prvý film zo série vyšiel v roku 1993 a za ním nasledovalo ďalších šesť pokračovaní. Posledný v roku 2014 pod názvom Leprechaun: Origins. Malo ísť o reštart celej série, no z tohto plánu po neúspechu zišlo. Niet sa čomu čudovať, zelená séria sa sama nikdy nebrala vážne a škriatok Lubdan si svojim humorom bohužiaľ nedokázal získať až taký veľký fanúšikovský zástup ako kolega Chucky z Detskej hry. Ako diváci sme sa predsa dočkali škriatka vo vesmíre či dvoch zvláštnych blaxploitation filmov Leprechaun in the Hood a Leprechaun: Back 2 tha Hood…ehm.

Síce sme v marcovom článku uviedli, že nový pokus o oživenie Lubdana s názvom Leprechaun Returns príde až v roku 2019, v Lionsgate si povedali, že to skúsia v decembri a bez fanfár. Leprechaun Returns z produkcie Syfy vyjde výhradne na digitálnych platformách už 11. decembra. V marci vyjde vo forme TV premiéry na stanici Syfy.

Tak ako originál z roku 1993, aj toto pokračovanie sa odohráva v zabudnutom sesterskom dome Alpha Upsilon v Severnej Dakote. Lila, dcéra Tory Reding z prvého filmu, sa vydá so svojou partiou oživiť zabudnutý sesterský dom s ikonickým AU na čele. Chcú ho opraviť, zmodernizovať a hlavne napojiť na solárnu energiu. Keď však použijú domu prislúchajúcu studňu, zobudia legendárneho škriatka. Ten stále nezabudol na to, že zmysel jeho života spočíva v nájdení zlata…. a v magickom vraždení.

Réžie chopil Steven Kostanski, zodpovedný za nami obľúbený horor The Void (2017). Scenár dala dokopy Suzanne Keilly, ktorá napísala epizódu Ashy Slashy zo seriálu Ash vs Evil Dead. Vo filme si zahrali Taylor Spreitler, Linden Porco, Sai Bennett, Pepi Sonuga, Mark Holton, Emily Reid, Heather McDonald a Ben McGregor.

Leprechaun Returns je z produkcie Syfy, Blue Ice Pictures, Out of Africa Entertainment a vyjde na digitálnych platformách 11.12.2018 vďaka Lionsgate.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagáty:

Značky: