Preskočiť na obsah

Bojte sa! Odkazuje hororový debut režiséra Drewa Gabreskiho

Be Afraid so svojimi tieňovými entitami sa blíži.

Nie tak dávno sme písali o horore Dead Awake, ktorého jadrom desu bola spánková paralýza a včera sme tu mali film o tieňových entitách. Je teda úplne prirodzené, že tentokrát sa pozrieme na film, ktorý kĺbi oba spomenuté aspekty.

Spánková paralýza a tiene sa stávajú čoraz populárnejšími rekvizitami v hororovom žánri. Niet sa čo čudovať, spávame všetci a tiene vedia pomýliť kohokoľvek. Drew Gabreski, režisér so skúsenosťami z dvoch televíznych projektov, sa rozhodol tieto prísady zmiešať a vytvoriť dokonalú chuť hororu v podobe Be Afraid (pôvodne Within the Dark).

John Chambers, hlavný protagonista vo filme, sa so svojou rodinou presťahuje do menšieho vidieckeho mestečka neďaleko Pensylvánie. Čoskoro po príchode začne trpieť pravidelnými epizódami spánkovej paralýzy, ktorá znehybní jeho telo a myseľ vystaví záhadným zjaveniam rôznych entít sformovaných z tieňov.

Johnov stav sa začne zhoršovať, no doktor ho upokojí tým, že halucinácie sú pri spánkovej paralýze úplne bežné. John je však stále presvedčený o tom, že nejde o obyčajnú spánkovú paralýzu, ale niečo desivejšie, zlomyseľnejšie a hlavne skutočné.

Svojou tvrdohlavosťou a bojovnosťou čeliť temným entitám, sa postupne začne dozvedať pravdu o motívoch tieňových bytostí a tajomstve, ktoré mestečko skrýva.

Be Afraid ponúka zaujímavý vizuál a nostalgické pozdravy z hororového béčkového boomu osemdesiatych rokov a klasických creature feature hororov. Za to môže pravdepodobne sám scenárista Gerald Nott, ktorého scenáristická tvorba leží v hororovom westerne The Quick and the Undead a v obstojnom The Flesh Keeper. Odvtedy sa venoval vizuálnym efektom a asistencii pri strihaní filmov.

V Be Afraid si zahrali Brian Krause, Louis Herthum, Jaimi Paige a Callie Thorne.

Film vyjde už 1. júna.

Pozrite si trailer a nový klip.

Trailer:

Klip:

Zábery z filmu:

 

Plagát: