Paranoja prináša démonov v horore The Wind

Paranoja vo vetre.

Minulý september sme písali o festivalovej svetovej premiére slow-burn atmosférického hororu The Wind, ktorý bol prirovnávaný k žánrovým klasikám The VVitch a The Babadook. Okrem týchto prirovnaní robili The Wind zaujímavým aj skutočnosti, že film dali dokopy talentované filmárky Emma Tammi, Teresa Sutherland a herecké úlohy si uchytili aj známe tváre – Caitlin Gerard z Insidious: The Last Key a Julia Goldani Telles z minuloročného počinu Slender Man.

Dej filmu je zasadený do 19. storočia. Na rozľahlé a prázdne prérie Divokého západu sa usadila Lizzy so svojim manželom Isaacom. Spoločnosť im robili izolácia, samota a monotónne hypnotický zvuk vetra. Vietor sa na týchto miestach nikdy nezastavil. Panoval celý deň i celú noc. Traduje sa, že nejeden sa z toho nepríjemného zvuku už aj zbláznil.

Lizzy už len stačilo nájsť knihu o démonoch žijúcich na prériách a počuť radu o tom, aby po polnoci nikomu neotvárala. Samota, vietor, strach a čudesné zvuky prevzali kontrolu nad zdravým úsudkom. Záhadný príchod čudesných novomanželov jej paranoju len znásobil. To všetko, kým jej manžel Isaac skepticky odmietol každé jej slovo ako obyčajnú poveru. Lizzy sa nadýchla divokej paranoje a čaká ju teror, ktorý rozhodne o jej mysli a kto vie, možno aj o jej živote.

The Wind zrežírovala Emma Tammi a scenár napísala Teresa Sutherland. Vo filme si zahrali Caitlin Gerard, Julia Goldani Telles, Ashley Zukerman, Dylan McTee, Miles Anderson a Martin C Patterson.

Horor The Wind je z produkcie Divide/Conquer, Soapbox Films a vyjde na VOD 05.04.2019 vďaka IFC Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: